Nauczanie w klasach wielozawodowych odbywa się w dowolnych zawodach  - zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2011r. w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego (Dz. U. z 2012 r. poz. 7) i trwa 3 lata. Warunkiem przyjęcia do szkoły jest skierowanie młodocianego pracownika przez pracodawcę do szkoły w celu odbycia obowiązkowego przygotowania teoretycznego.

Uczeń w szkole uczęszcza tylko na zajęcia ogólne, natomiast zajęcia z przedmiotów zawodowych teoretycznych odbywają się na miesięcznych kursach zawodowych w Ośrodkach Kształcenia Zawodowego. W każdym roku kształcenia odbywa się jeden kurs. Kosztami wyżywienia i zakwaterowania uczniów na kursie obciążani są ich opiekunowie prawni.

Przykładowe zawody w klasach wielozawodowych:

 1. Cukiernik
 2. Jeździec
 3. Blacharz samochodowy
 4. Elektromechanik pojazdów samochodowych
 5. Elektryk
 6. Fotograf
 7. Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych
 8. Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
 9. Piekarz
 10. Sprzedawca
 11. Stolarz
 12. Ślusarz
 13. Wędliniarz
 14. Dowolny zawód

 

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich