Każdy zawód w klasach wielozawodowych (ZSZ)

Nauczanie w klasach wielozawodowych odbywa się w dowolnych zawodach  - zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2011r. w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego (Dz. U. z 2012 r. poz. 7) i trwa 3 lata. Warunkiem przyjęcia do szkoły jest skierowanie młodocianego pracownika przez pracodawcę do szkoły w celu odbycia obowiązkowego przygotowania teoretycznego.

Uczeń w szkole uczęszcza tylko na zajęcia ogólne, natomiast zajęcia z przedmiotów zawodowych teoretycznych odbywają się na miesięcznych kursach zawodowych w Ośrodkach Kształcenia Zawodowego. W każdym roku kształcenia odbywa się jeden kurs. Kosztami wyżywienia i zakwaterowania uczniów na kursie obciążani są ich opiekunowie prawni.

Przykładowe zawody w klasach wielozawodowych:

1. Cukiernik
  2. Jeździec