Działania podjętych w Zespole Szkół nr 1  im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie – Koźlu  w ramach projektu:  „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy”  

Rok szk. 2014/2015

Rok szk. 2014/2015 jest w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie - Koźlu kolejnym, już drugim rokiem realizacji projektu: „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy”. W bieżącym roku szkolnym przewidziano realizację pozostałych, planowanych w projekcie działań. Obecnie są realizowane następujące działania:

 

  • Prowadzone są zajęcia dodatkowe dla 3 – ech grup uczniów, w tym jedne zajęcia pilotażowe w nowej oddanej w ub. roku w ramach niniejszego projektu pracowni logistycznej. Tematyka zajęć:

             - Nowoczesne technologie w przepływie zasobów i informacji (zajęcia pilotażowe – 16 uczniów)

             - Polityka kadrowa i elementy marketingu w działalności przedsiębiorstwa  (10 uczniów)

            -  Zajęcia rozwijające budowlane zainteresowania uczniów w zakresie projektowania konstrukcyjnego (10 uczniów).

  • W dniach 12.11 – 13.11.2014r. odbył się wyjazd studyjny grupy design thinking, działającej już od ub. r.  w Zespole Szkół nr 1 na warsztaty do Poznania W ramach warsztatów grupy design thinking z poszczególnych szkół  pracowały m.in. nad zadaniami, które miały wykonać dla współpracujących z nimi  firm z Opolszczyzny. Wynikiem pracy uczennic był pomysł na ekologiczny produkt dla firmy Animex,           z którą grupa z naszej szkoły współpracuje.
  • W dniu 12.11.2014r. grupa 5 uczniów, wchodzących w skład SZOK ( Szkolnego Ośrodka Kariery), działającego w ZS1 w ramach niniejszego projektu wzięła udział       w warsztatach zorganizowanych przez RCRE w Opolu. Temat  spotkania dotyczył sposobów kształtowania własnej kariery poprzez założenie firmy, na razie wirtualnej. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się również, jak pracować z platformą edukacyjną „Wirtualna firma”. .
  • W dniu 02.12.2014r. uczennice z kl. 4cT, pracujące w zespole design thinking uczestniczyły w wyjeździe do firmy Animex w Opolu. W trakcie tej wizyty przedstawiły one w formie prezentacji multimedialnej, wyniki swojej dotychczasowej pracy. Działania uczennic zostały wysoko ocenione przez przedstawicieli firmy. Następnie grupa została oprowadzona po zakładzie Animex, gdzie pokazano uczennicom nową linię produkcyjną zgodną z najnowszymi standardami przetwórstwa drobiowego
  • Nauczyciel przedmiotów: fizyki i chemii został zgłoszony do szkolenia, które ma na celu lepsze wykorzystanie sprzętu w który doposażono szkołę w ub. roku szk. w ramach niniejszego projektu
  • Grupa 19 uczniów, ucząca się w naszej szkole w zawodzie technik logistyk, została zgłoszona do uczestnictwa w  kursie „Lean – manufacturing – nowoczesne  i oszczędne zarządzanie produkcją” realizacja kursu planowana jest jeszcze  w grudniu 2014 r.
  • Planowany jest wyjazd 4-ech uczniów, którzy w ramach SZOK wezmą udział  w warsztatach związanych z założeniem własnej firmy. Warsztaty te odbędą się  w dniu 17 grudnia do RCRE w Opolu.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich