Kolejny  udany wyjazd projektowy uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie - Koźlu. W ramach programu "Młodzież w działaniu" uczniowie  z Kędzierzyna wspierana przez grupę uczniów z Zepołu Szkół w Komornie, pod opieką pana Sławomira Jakoniuka wzięła udział w tygodniowym spotkaniu projektowym "Słowianie tańczą" w Jańskich Koupelach koło Opavy.  Grupę Słowian stanowiły uczniowskie reprezentacje z Czech, Słowacji i Polski.

Podczas spotkania młodzież pod okiem instruktorów tańca Pani Márii Žemličkovej ze Słowacji  oraz Pana Julio Cesar Toledo Hernandez z Kuby poznawała tajniki tańców słowiańskich i dla odmiany latynoamerykańskich. Każde warsztaty taneczne pokazywały młodzieży różnorodność  tańców etnicznych oraz podobieństwa i zachęcały do doskonalenia technik tanecznych. Spotkaniu sprzyjała wiosenna aura. W przerwach w tańcu młodzież miała okazję zwiedzić Opavę, skansen w Rożnowie oraz Park linowy na Krużberku. Wycieczki w góry, zajęcia sportowe sprzyjały integracji grupy projektowej. Było to pierwsze taneczne spotkanie Słowian. Kolejne zaplanowano na marzec 2016 i następne wakacje.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich