Zostań potencjalnym Dawcą komórek macierzystych. 29 maja w Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu w godzinach 8.00 - 15. 00 odbędzie się DZIEŃ DAWCY SZPIKU. Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18 - 55 lat będą mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnienia formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Środki zebrane ze zbiórki publicznej zostaną przekazane na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych dawców, którzy tego dnia dokonają rejestracji. Zarejestrowanie jednego potencjalnego dawcy, w tym badanie cech zgodności tkankowej kosztuje 250 zł i jest pokryte ze środków własnych Fundacja DKMS Polska (Baza Dawców Komórek Macierzystych).
https://www.youtube.com/watch?v=T7PoWTwStnM

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich