W dniach 21-22 maja 2015 roku uczniowie klas technikum ekonomicznego i logistycznego udali się na coroczną wycieczkę do Wiednia na zaproszenie firmy LKW Walter. W programie oprócz wizyty w  przedsiębiorstwie, które zrobiło ogromne wrażenie na młodzieży, było zwiedzanie Wiednia z przewodnikiem oraz Pałacu Schönbrunn, a raczej jego niezwykłych ogrodów.

Wyjątkowego zaszczytu dostąpiliśmy na wzgórzu Kahlenberg, gdzie przed wiekami Jan Sobieski rozgromił potęgę turecką, broniąc Europę przed islamem. Tę niezwykłą historię tym razem usłyszeliśmy w kościele św. Józefa z ust Polaka-  ks. Romana Krekory, który na co dzień przebywa w tym niezwykłym miejscu. Jego krótki wykład został nagrodzony gromkimi brawami przez uczniów naszej szkoły. Droga powrotna z  Wiednia minęła spokojnie. Pełni niezapomnianych wrażeń wszyscy wrócili bezpiecznie do domów.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich