WYJAZD MŁODZIEŻY NA SPOTKANIE W LKW WALTER W WIEDNIU

W dniach 21-22 maja 2015 roku uczniowie klas technikum ekonomicznego i logistycznego udali się na coroczną wycieczkę do Wiednia na zaproszenie firmy LKW Walter. W programie oprócz wizyty w  przedsiębiorstwie, które zrobiło ogromne wrażenie na młodzieży, było zwiedzanie Wiednia z przewodnikiem oraz Pałacu Schönbrunn, a raczej jego niezwykłych ogrodów.

Wyjątkowego zaszczytu dostąpiliśmy na wzgórzu Kahlenberg, gdzie przed wiekami Jan Sobieski rozgromił potęgę turecką, broniąc Europę przed islamem. Tę niezwykłą historię tym razem usłyszeliśmy w kościele św. Józefa z ust Polaka-  ks. Romana Krekory, który na co dzień przebywa w tym niezwykłym miejscu. Jego krótki wykład został nagrodzony gromkimi brawami przez uczniów naszej szkoły. Droga powrotna z  Wiednia minęła spokojnie. Pełni niezapomnianych wrażeń wszyscy wrócili bezpiecznie do domów.