W dniu 26 maja 2015 roku klasy 3eT i 2lT wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Opola zorganizowaną przez Urząd Miasta Opola i uczelnie opolskie. Celem wycieczki było zapoznanie się z uczelniami wyższymi. Pierwszym punktem wycieczki była Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu. Uczniowie poznali takie kierunki jak: kosmetologia, fizjoterapia, pielęgniarstwo oraz położnictwo. Mieli możliwość zwiedzenia budynku i zapoznania się ze specjalistycznym sprzętem, na którym pracują studenci.

Następnie grupa udała się na Uniwersytet Opolski, gdzie wzięła udział w prezentacji nowych form studiowania, pokazach ciekawych doświadczeń fizycznych i chemicznych, uczestniczyła w wykładzie na wydziale filologicznym oraz w inscenizacji rozprawy sądowej na wydziale prawa. Ostatnim punktem programu była wizyta na Politechnice Opolskiej, w której uczniowie uczestniczyli w zajęciach z chińskiej kaligrafii w Instytucie Konfucjusza oraz zdobyli informacje o Wydziale Elektrotechniki , Automatyki i Informatyki. Po zakończeniu, wszyscy otrzymali upominek w postaci biletów do Opolskiego ZOO.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich