3 czerwca 2015 roku odbył się II Szkolny Konkurs Gwary Śląskiej o tytuł Mistrza Szkoły. W pierwszym etapie, który odbył się 21 kwietnia, uczestnicy rozwiązywali test, po którym 15 finalistów zakwalifikowało się do części ustnej. Zadaniem uczestników drugiej części było przedstawienie w gwarze śląskiej dwóch dowcipów, skeczu lub piosenki. Etap ustny prowadzili Sandra Kokot i Dawid Herich (z kl. 3 cT). Zmaganiom towarzyszyła radosna atmosfera, zabawa i śląskie poczucie humoru.

Mistrz Szkoły Gwary Śląskiej został Dawid Piechula (kl. I aT),

I. Wicemistrz Gwary Śląskiej to Mirella Kurpiela (kl. I lT),

II.  Wicemistrz Gwary Śląskiej to Rafał Mika (kl. II aT).           

                               

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich