"Budowlanka" w gronie najlepszych szkół w województwie

W rankingu Perspektyw Technika 2016 nasza szkoła otrzymała znaczące 16 miejsce w województwie, jednocześnie otrzymaliśmy tytuł „Brązowej Szkoły 2016”. Wpłynęły na to nie tylko wyniki egzaminów zewnętrznych - egzaminów maturalnych oraz egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, ale również osiągnięcia w olimpiadach (wyniki 44 ogólnopolskich olimpiad, które zwalniały z egzaminu maturalnego, egzaminu zawodowego lub były finansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2014/2015).

Zespół Szkół nr 1 może poszczycić się laureatem Olimpiady Języka Niemieckiego na szczeblu centralnym oraz finalistą Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Również bardzo dużym sukcesem szkoły są wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. W rankingu egzaminów zawodowych zajęliśmy

• 6 miejsce w Polsce  - technik budownictwa
• 9 miejsce w Polsce - technik usług fryzjerskich
• 18 miejsce w Polsce - technik ekonomista
• 29 miejsce w Polsce - technik organizacji usług gastronomicznych

Powyższe wyniki świadczą o wysokiej jakości kształcenia w szkole, a tym samym o bardzo dobrym przygotowaniu absolwentów dla przyszłego rynku pracy. 

Dyrektor Urszula Więcek

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich