dr inż. Leszek Słowik

Absolwent ZS1 w roku 2000 w zawodzie technik budownictwa. Po maturze rozpoczął studia na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach, które ukończył w roku 2006. Bezpośrednio po studiach podjął pracę w Zakładzie Budownictwa na Terenach Górniczych, Oddziału Śląskiego Instytutu Techniki Budowlanej  w Katowicach,  gdzie w roku 2015 obronił pracę doktorską, uzyskując tytuł doktora nauk technicznych w zakresie budownictwa.

Obecnie nadal pracuje w Oddziale Śląskim Instytutu Techniki Budowlanej w Katowicach na stanowisku głównego specjalisty inżynieryjno – technicznego. W swojej pracy zawodowej specjalizuje się w zakresie budownictwa na terenach górniczych. Działalność ta dotyczy sporządzania opinii, ekspertyz, oraz prowadzenia nadzorów budowlanych istniejących obiektów budowlanych, a także projektowania zabezpieczeń nowych budowli, poddanych oddziaływaniu wpływów eksploatacji górniczej. Dotychczas jako współautor a także samodzielny referent sporządził ponad 100 ekspertyz i opinii z zakresu budownictwa na terenach górniczych. Prowadzi również działalność naukową, jest autorem 20 artykułów publikowanych na konferencjach krajowych i zagranicznych oraz w czasopismach krajowych. Od 2010r. pełni funkcję wykładowcy na Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, studiów niestacjonarnych, prowadząc wykłady z przedmiotów budownictwo na terenach górniczych i budownictwa przemysłowego. W latach 2009 – 2012 pracował w charakterze zastępcy kierownika budowy na budowach dotyczących głównie rektyfikacji budynków wychylonych z pionu na obszarze Śląska.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich