W dniach 10 -13 marca 2016r. w Opavie odbyło się spotkanie koordynatorów projektu partnerskiego „Fruitfarming” realizowanego w ramach programu ERASMUS +, w którym wzięli udział przedstawiciele instytucji z Czech, Portugalii i Rumunii.

Do projektu rozpoczętego jesienią ubiegłego roku koordynator główny – Stowarzyszenie „Natura Opava”, zaprosił Zespół  Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich z Kędzierzyna, Średnią i Wyższą szkołę Rolniczą z Opavy,  portugalską organizację „Rude” z miasta Covilha oraz Uniwersytet Weterynarii z rumuńskiej stolicy – Bukaresztu.  Podczas realizowanego w latach 2015-2017 projektu młodzież Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu będzie kolejno odwiedzać państwa partnerskie zgłębiając zagadnienia związane z sadownictwem i przetwórstwem owoców, poznając jednocześnie tematykę upraw BIO, bezpiecznych sposobów konserwacji bez użycia szkodliwych środków chemicznych dystrybucji / logistyki / wytworzonych produktów spożywczych. Szkoła z Kędzierzyna biorąca udział w projekcie będzie odpowiedzialna za realizację tematyki dotyczącej produkcji zdrowej żywności, użycia konserwantów oraz regionalnych produktów lokalnych przygotowywanych z owoców. Produktem projektu będzie anglojęzyczna strona internetowa zawierająca m.in. materiały dydaktyczne dotyczące sadownictwa i przetwórstwa owoców opracowane przez kadrę i studentów Uniwersytetu Weterynarii z Bukaresztu. Szkoła z Polski będzie na bieżąco przygotowywała i zamieszczała na stronie materiały dotyczące przetwórstwa owoców w odwiedzanych krajach oraz przepisy i receptury lokalnych wytworów owocowych. Pierwsze, tygodniowe spotkanie projektowe z udziałem młodzieży Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się w czerwcu. Kolejne we wrześniu w Opavie w Republice Czeskiej.

W miesiącu kwietniu zostaną ogłoszone przez Narodową Agencję „Uczenia się przez całe życie” w Warszawie wyniki konkursu wniosków dotyczące dwóch innych wnioskowanych przez Zespół Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu projektów: tanecznego „Słowianie tańczą 2” oraz projektu dotyczącego uzależnień wśród młodzieży „ Bliżej siebie”. Koordynatorem wszystkich proponowanych projektów jest mgr Sławomir Jakoniuk.

Uczniowie o szkole:

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich