W dniach od 15 do 20 czerwca 2015 r. przedstawiciele Zespołu Szkół nr 1 im Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu przebywali w Bukareszcie na tamtejszym uniwersytecie na zaproszenie koordynatora realizowanego wspólnie projektu "Agropuzzle 2". 

Tym razem w  międzynarodowym spotkaniu, w którym wzięli także udział partnerzy czescy, słowaccy i portugalscy udział wzięła grupa nauczycieli z Zespołu Szkół. Miała ona okazję poznać władze uczelniane oraz przepiękną infrastrukturę Uniwersytetu Rolniczo Weterynaryjnego w Bukareszcie. W ramach tygodniowego spotkania jego uczestnicy realizowali bogaty program odwiedzając miejsca związane z agroturystyką oraz małymi przedsiębiorstwami w obrębie rolnictwa, głownie niewielkimi firmami rodzinnymi. Zapoznano  wszystkich ze specyfiką rumuńskiej gospodarki oraz sposobami pozyskiwania zdrowej żywności jak i specyficznymi produktami lokalnymi. Ogromne wrażenie na uczestnikach spotkania zrobił pobyt w Delcie Dunaju, największym ptasim rezerwacie w Europie będącym jednocześnie największą, naturalną oczyszczalnią ścieków. Zaprezentowano Dunaj jako dogodne miejsce do prowadzenia działalności agroturystycznej nawet w bardzo niedostępnych  regionach delty.

Spotkanie w Rumunii było ostatnim akcentem realizowanego przez Zespół Szkół projektu "Agropuzzle2". W dnu 24 czerwca w szkole odbędzie się konferencja podsumowująca projekt, na którą zaproszono wielu ciekawych gości.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich