Kolejny raz młodzież z budowlanki wraz z nauczycielami wzięła udział w  spotkaniu projektowym w ramach realizowanego projektu Leonardo da Vinci "Agropuzzle 2".

Tym razem uczestnicy projektu spotkali się w malowniczej miejscowości Covilha, w centralnej części Portugalii,. Podczas tygodniowego pobytu za granicą młodzież odkrywała kolejne ciekawe i  niepoznane dotąd elementy agropuzzli, zagłębiając się w tajniki związane z prowadzeniem małych firm, głównie rodzinnych, zajmujących się uprawą roślin, hodowlą zwierząt czerpiąc dochody z nietuzinkowej działalności, wpasowując się w bardzo trudny do zdobycia rynek produktów rolnych. Uczestnicy spotkania projektowego mieli okazję zapoznać się m.in z zasadami prowadzenia hydroponicznej uprawy truskawek, nowatorskiej metody tłoczenia oliwy z oliwek i jej dystrybucji oraz uzyskiwania imponujących wyników uprawy wiśni czy niekomercyjnej produkcji wina wysokiej jakości w rodzinnej firmie. Tygodniowy pobyt w Portugalii pozwolił uczestnikom skonfrontować wiedzę dotyczącą rynku spożywczego w Europie zachodniej z rynkiem lokalnym. Częścią projektu jest poznawanie produktów lokalnych, charakterystycznych dla odwiedzanego regiony kraju partnera. Tym razem analizowaliśmy w bardzo szerokim asortymencie produkty z wiśni, której kwitnące obecnie  drzewa zapowiadają bardzo wysokie zbiory w tym sezonie. Nieodłącznym elementem spotkania partnerów projektowych była komunikacja w języku obcym - angielskim, w którym toczyły się dyskusje podczas prezentacji odwiedzanych miejsc oraz praca nad prezentacjami projektowymi po zakończeniu wizyt każdego dnia. Wróciliśmy do Polski pełni wrażeń z pobytu i z nadziejami na jeszcze ciekawsze spotkania projektowe w przyszłości. Kolejne spotkanie projektowe odbędzie się w dniach 8-14 czerwca br. w Polsce. Do Kędzierzyna przyjadę partnerzy projektowi z Czech, Słowacji, Rumunii i Portugalii.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich