Kurczak w domu i szkole nie tylko w rosole

31 maja w Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu odbyło się szkolenie dla uczniów klas gastronomicznych. Organizatorem był Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego współpracujący z Krajową Federacją Hodowców Drobiu i Producentów Jaj.

Szkolenie prowadzone było przez kucharzy ze Stowarzyszenia Kucharzy Regionu Opolskiego: Marka Starzyńskiego i Aleksandra Czyża - szefów kuchni restauracji Biesiada Opolska. Tematem szkolenia były potrawy z drobiu. Uczniowie mieli okazję podnieść swoje umiejętności w rozbiorze drobiu, otrzymali szereg praktycznych informacji dotyczących sporządzania potraw z drobiu, a także skomponować swoje własne potrawy. Rywalizacja była, tak jak stwierdzili  goszczący u nas szefowie kuchni,  na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dobrze zostały ocenione umiejętności uczniów. Ale spośród wszystkich uczestników można było wybrać tylko czterech najlepszych, którymi okazali się: Maria Kubicka, Łukasz Posłuszny, Wiktoria Szymko i Kinga Kuc. Wyróżnieni uczniowie  otrzymali nagrody,  a pozostali uczestnicy upominki przydatne w działalności gastronomicznej. Oczywiście przepisy, które były komponowane na miejscu uczniowie przekazali szefom kuchni do realizacji w swojej restauracji.

Szkolenie było bardzo ciekawe, uczestnicy są bardzo zadowoleni z pogłębienia swojej wiedzy i umiejętności. W planach na przyszły rok szkolny mamy kolejne szkolenia, związane już z innymi surowcami i wpisującymi się w zdrowe żywienie człowieka.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich