II Miejsce w „Wiosennym Grillowaniu”

Uczniowie klas gastronomicznych Zespołu Szkół nr 1 im Powstańców Śląskich w Kędzierzynie – Koźlu wzięli udział w II Turnieju „Opolska Kuchnia Smaku” organizowany przez Katedrę Biosystemów wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej. Konkurs odbył się 1 czerwca 2017 roku w Zakrzowie w LKJ Lewada, tematem przewodnim konkursu „Wiosenne grillowanie”.

Rywalizowali między sobą uczniowie klas gastronomicznych województwa opolskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: Bartosz Budny, Klaudia Mrugała i Maria Kubicka z klasy 1cT oraz Patrycja Wiencek, Izabela Goldman i Beata Król z klasy 2cT.

Wszystkie uczestniczące w konkurencji drużyny zacieńcie walczyły o podium, przygotowały ciekawe potrawy, które zachwyciły komisję konkursową. Wśród zwycięzców konkursu znaleźli się przedstawiciele naszej szkoły (zespół z klasy 1cT), który zdobył II miejsce. Jesteśmy bardzo dumni, że mamy tak zdolną młodzież. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i kreatywności.