Wyjazd do laboratorium

Dnia 5 maja 2017 r. grupa uczniów biorąca udział w projekcie Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2 wraz z opiekunem Panią Melanią Wahl-Gerlich uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych odbywających się w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu.

Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia pojazdu ciężarowego na symulatorze jazdy. Kierowca pracuje  tam w identycznych warunkach, jak w kabinie prawdziwego pojazdu. Trzeba zapiąć pasy, uruchomić pojazd… Instruktor znajdujący się obok w sali wydaje komendy do kierowcy, programuje warunki jazdy i przeszkody do pokonania na drodze. Na tym właśnie symulatorze ćwiczą przyszli kierowcy samochodu ciężarowego.

Uczniowie bawili się świetnie!