"Budowlanka" też czyta "Wesele"

5 września 2017 r. o godz. 12.00 uczniowie klasy 3 lT wraz z nauczycielami brali udział w akcji NARODOWE CZYTANIE 2017. Wydarzenie miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie spotkali się przedstawiciele najważniejszych instytucji Kędzierzyna-Koźla, dziennikarze lokalnych mediów oraz uczniowie, czytając "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.

Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W 2013 r. W całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz "Lalkę" Bolesława Prusa. W ubiegłym roku Andrzej Duda i Agata Konhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim.

Dramat Wyspiańskiego zwyciężył podczas internetowego głosowania spośród czterech propozycji. Dzieło Wyspiańskiego konkurowało z "Przedwiośniem" Stefana Żeromskiego, "Pamiątkami Soplicy" Henryka Żeromskiego oraz "Beniowskim" Juliusza Słowackiego.

Izabela Truty

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich