„Kurczak jesienią”

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie – Koźlu był współorganizatorem turnieju kulinarnego dla uczniów klas gastronomicznych ze szkół z województwa opolskiego. Konkurs odbył się 5 grudnia 2017 roku z inicjatywy Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj oraz Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, która jednocześnie była fundatorem surowców i nagród w tym konkursie. Mieliśmy również przyjemność poznać  Kamila Klekowskiego – szefa kuchni, który  gościł  w nasze szkole.

Do rywalizacji przystąpiły dwuosobowe zespoły uczniów z:

  • Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie – Koźlu,
  • Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie,
  • Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Szafera w Głubczycach,
  • Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu.

Uczniowie mieli za zadanie przygotować zakąskę lub zupę, oraz danie zasadnicze. Surowcami  obowiązkowymi były kurczak oraz dynia, pozostałe surowce nie były znane uczestnikom przed przystąpieniem do pracy.

Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością a także znajomością zasad współczesnej sztuki kulinarnej, co można było zaobserwować w serwowanych daniach.

Dania były oceniane przez 4 osobowego Jury, którego przewodniczącymi byli prezes Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj – Andrzej Sieradzki oraz Kamil Klekowski – Szef kuchni, a także pracownicy Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

Uczennice ZS1 w  Patrycja Wiencek i Izabela Goldman wywalczyły II miejsce, pierwsze zdobyły uczennice ze szkoły w Oleśnie. Pozostałe dwie drużyny uzyskały ex aequo III miejsce.

Jesteśmy dumni z naszych wspaniałych dziewcząt.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich