Nowe możliwości dla Technika Budownictwa w ZS nr 1

W dniu 7.12.2017r. Zespół Szkół nr 1 podpisał umowę partnerską z firmą MULTISERWIS

Partnerstwo objęli patronatem Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła i Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Małgorzata Tudaj. W ramach nowo nawiązanego partnerstwa z firmą MULTISERWIS z Krapkowic uczniowie drugiej klasy technikum budownictwa rozpoczęli cykl zajęć teoretyczno-praktycznych, które mają na celu nabycie nowych umiejętności z zakresu wykonywania izolacji przemysłowych, co zwiększy ich konkurencyjność na rynku pracy. ZS nr 1 rozpoczął współpracę z firma we wrześniu 2017. Przedsiębiorstwo Multiserwis założone zostało w Warszawie pod nazwą Willich Sp. z o.o. w listopadzie 1991 roku, jako spółka joint venture ze 100% udziałem kapitału niemieckiego. Firma rozpoczęła działalność w Polsce specjalizując się w technikach izolacyjnych dla przemysłu energetycznego, chemicznego, paliwowego, cementowo - wapienniczego, spożywczego oraz budownictwa. W chwili obecnej Multiserwis zatrudnia ponad 3500 pracowników. Posiadając wykwalifikowaną kadrę inżynieryjno-techniczną oraz specjalistów w dziedzinie organizacji, nadzoru i prowadzenia budowy z powodzeniem realizuje szereg zadań w kraju i za granicą.

W wyniku prowadzonych rozmów obie strony są zainteresowane wykształceniem kadry średniego szczebla ( młodego menadżera), która w perspektywie podjęłaby pracę w zakładzie.

Pierwsze zajęcia miały charakter poznawczy. Uczniowie zwiedzili zakład, spotkali się z kierownictwem oraz instruktorami. Pojawiło się wiele pytań , na które pracownicy Multiserwis wyczerpująco odpowiadali. Uczniowie byli zadowoleni z wizyty. Wszyscy podtrzymali chęć kontynuowania nawiązanej współpracy.

W spotkaniu uczestniczyły władze powiatu, przedstawiciele firmy MULTISERWIS, wicedyrektor OCRG oraz uczniowie biorący udział w innowacji. Licznie przybyli również uczniowie ostatnich klas gimnazjów. Uczestnicy projektu „Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro” przygotowali poczęstunek oraz symboliczne paczki świąteczne z własnoręcznie wykonanymi słodkościami dla gości ZS nr 1.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich