„Bóg się rodzi, moc truchleje” - spotkanie wigilijne w ZS1

Boże Narodzenie – czas, kiedy cichną wszystkie spory, kiedy najprostsze wzruszenia okazują się tymi najpiękniejszymi, wreszcie – czas, kiedy wszyscy stajemy się sobie bliżsi i bardziej otwarci na drugiego człowieka. W takiej właśnie atmosferze – bliskości i ciepła – spotkało się dziś, 20 grudnia, całe Grono Pedagogiczne ZS1 przy wspólnym, wigilijnym stole. Nie zabrakło wśród nas wielu gości: emerytowanych pracowników szkoły, ale także Pana Andrzeja Krebsa – radnego powiatu, Pani Dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty Aurelii Stępień, Komendanta OHP – pani Marii Strache oraz przedstawicielki Rady Rodziców, Pani Jolanty Olejnik.

Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem do auli Betlejemskiego Światełka Pokoju, przyniesionego tego dnia do naszej szkoły przez przedstawicieli kędzierzyńskiego hufca ZHP. Jak co roku były przemowy, życzenia, kolędy śpiewane przez uczniów wspólnie z nauczycielami oraz jasełka przygotowane przez Panie Ewelinę Kowaś i Małgorzatę Huzar, w których wziął również udział jeden z naszych absolwentów. Pełne refleksji życzenia odnalezienia prawdziwego sensu i głębi Bożego Narodzenia złożył wszystkim też ksiądz Joachim Otinger. Niech zatem staną się one dla nas drogowskazem na nadchodzący świąteczny czas, ale też wszystkie dni następnego roku. Niech Betlejemskie Światełko Pokoju, które zawitało tego dnia w murach Budowlanki, rozświetli naszą codzienność i wniesie do naszego życia nadzieję, pokój i dobro!   

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich