"Nowoczesne techniki dekorowania potraw" - szkolenie

27 lutego nauczyciele przedmiotów gastronomicznych z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez Centrum Kulinarne w Chorzowie. Tematem szkolenia były "Nowoczesne techniki dekorowania potraw". Poznaliśmy produkcję pudru smakowego, posypki z drożdży, sosów, marynowanych warzyw do dekoracji, zastosowanie metody sous vide, i wiele innych ciekawostek kucharskich.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich