Technik agrobiznesu

Od roku 2018/2019 szkoła prowadzi nabór na nowy kierunek - technik agrobiznesu. Uczeń odbywa kształcenie w zakresie dwóch kwalifikacji:

• RL.03. Prowadzenie produkcji rolniczej.
  • RL.07. Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie.

Bardzo ciekawy i obecnie niezwykle aktualny program łączący cztery podstawowe zagadnienia rolnictwa, jakimi obecnie są: produkcja, zagadnienia ekonomiczno-prawne, ekologia, fundusze unijne. W czasie nauki uczniowie poznają produkcję rolniczą (roślinną i zwierzęcą), uczą się wyboru właściwej z nich przez pryzmat opłacalności ekonomicznej i uwarunkowań prawnych. Uczą się wypełniania podstawowych dokumentów związanych prowadzeniem działalności gospodarczych i uzyskiwania dopłat do tej produkcji z funduszy Unijnych.

Zajęcia zawodowe

Kształcenie zawodowe obejmuje między innymi przedmioty: produkcja i pozyskiwanie surowców, marketing w agrobiznesie, przedsiębiorczość, rachunkowość, przetwórstwo spożywcze, wybrane zagadnienia z psychologii, technikę biurową i komputerową, wybrane zagadnienia prawne, zarządzanie firmą.

Perspektywa

Zdobycie zawodu pozwala absolwentowi kontynuowanie nauki w ramach studiów licencjackich lub magisterskich na uczelniach ekonomicznych, rolniczych lub innych, albo do podjęcia pracy w:

• przedsiębiorstwach przetwórstwa rolno-spożywczego
  • firmach handlowych