Targi Pracy i Edukacji

12 kwietnia 2018r. w Hali Sportowej Śródmieście w Kędzierzynie – Koźlu odbyły się XII Targi Pracy i Edukacji. Oprócz firm oferujących zatrudnienie również szkoły ponadgimnazjalne i wyższe prezentowały na stanowiskach swoje kierunki kształcenia. W tym roku interaktywnie promowaliśmy wszystkie kierunki naszej szkoły, a także nowy kierunek – technik agrobiznesu.

Uczniowie technikum budownictwa prezentowali  niwelator i dalmierz, które są wykorzystywane podczas zajęć na tym kierunku kształcenia. Uczeń reprezentujący zawód technika ekonomisty informował o zabezpieczeniach banknotów. Logistycy ukazywali możliwości, jakie oferuje Elektroniczna Identyfikacja Danych, wykorzystywana przy zautomatyzowanych procesach magazynowych - technologia kodów kreskowych, przestrzennych, druku etykiet i  elementów systemu RFID. Uczeń promujący zawód technika usług fryzjerskich za pomocą kamery badał budowę włosa i informował o jego kondycji oraz metodach pielęgnacji włosów. Uczniowie reprezentujący zawody gastronomiczne zapraszali na degustację spaghetti bolognese.