Opowieści naszych uczniów

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 wzięli udział w konkursie literackim pt. "Odkrywamy tajemnice naszej ziemi. Historie mało znane, zapomniane lub nieopowiedziane". Za swoje interesujące i pomysłowe prace wielu uczniów otrzymało wyróżnienie podczas gali w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Wśród laureatów znalazły się dwie ucznnice naszej szkoły: Wiktoria Jurczyk z klasy 4aT, która zajęła II miejsce, i Nicola Mletzko z klasy 3eT, której przyznano III miejsce. Gratulujemy!

Do wypróbowania siły swojego pióra zachęciły młodzież polonistki ZS1: Katarzyna Stelmach – Basa, Aneta Nawizowska i Iwona Seminowicz. Konkurs zorganizowano w ramach projektu "Opolskie bez tajemnic". Uczniowie mieli okazję poznać tajemnice własnych miejscowości, korzeni, rodzin, sąsiadów. Każdy człowiek nosi w sobie materiał na książkę lub dobre opowiadanie, jak napisał Jeffrey Archer.

Aneta Nawizowska