Zajęcia w Wyższej Szkole Technicznej

Dnia  10 maja 2018 roku uczniowie klas 3aT oraz 2aT wraz z opiekunami Panią Urszulą Czopowską, Jolantą Patyk i Agnieszką Maciejewską uczestniczyli w zajęciach w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.

Od godz 10.00 do godziny 13.30 uczniowie uczyli się
-matematyki,
-fizyki,
-geometrii wykreślnej,
-podstaw ArchiCAD – jednego z najpopularniejszych programów służących do projektowania architektonicznego. Aplikacja stworzona została z myślą o inżynierach, przedsiębiorcach budowlanych i bardziej wymagających architektach. Oprogramowanie pozwala na tworzenie projektów dwuwymiarowych, trójwymiarowych, a także w widoku aksonometrycznym i perspektywicznym.

Uczestniczyli w zajęciach pokazowych w laboratorium materiałów budowlanych gdzie obserwowali maszyny wytrzymałościowe, urządzenia i sprzęty do badań,
przyrządy do rozciągania i ściskania materiałów.