Wytyczne dla funkcjonowania biblioteki szkolnej w ZS1 w okresie trwającej epidemii koronawirusa

1. W bibliotece szkolnej Zespołu Szkół nr 1 zwroty książek będą przyjmowane od 1 czerwca w godz. 8.00 – 14.00 oprócz dni, w których przeprowadzane będą egzaminy maturalne, tj. 8,9,10,15,17,18,19 i 24 czerwca.
  2. Zapytania o książki lub wyjaśnienie spraw dotyczących wypożyczeń można kierować do nauczycieli bibliotekarzy poprzez e-dziennik.
  3. Uczeń dokonujący zwrotu książek oraz nauczyciel bibliotekarz przyjmujący te zwroty powinien być w maseczce i rękawiczkach.
  4. Książki będą przyjmowane przy stoliku umieszczonym w drzwiach biblioteki i odkładane na specjalnie do tego przygotowane miejsce ( w celu kwarantanny ). Składane książki będą oznaczone datą, w której zostały przyjęte.
  5. Książek zwracanych do biblioteki nie wolno dezynfekować preparatami dezynfekcyjnymi opartymi na detergentach i alkoholu.
  6. Przed biblioteką nie należy tworzyć skupisk. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu społecznego.
  7. Po przyjęciu książek od ucznia blat, na którym leżały książki będzie zdezynfekowany.