"Wirtualny Dzień Maturzysty"

Dyrektorzy Techników

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Miesięcznikiem Edukacyjnym Perspektywy na stronie internetowej www.studia.gov.pl w okresie od 3 czerwca do września br. przeprowadzi kampanię informacyjną wspierającą rekrutację na studia w roku akademickim 2020/21. Pierwszym jej etapem będzie realizowany 3 czerwca "Wirtualny Dzień Maturzysty", podczas którego młodzież wysłucha m.in. prelekcji Pana Marcina Smolika, Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej nt. matury przeprowadzanej w szczególnych warunkach oraz mini-wykładów ekspertów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych "przynoszących" ostatnie podpowiedzi umożliwiające pomyślne zdanie egzaminów oraz eliminację najczęściej popełnianych błędów.

Tuż po egzaminach maturalnych, w dniach od 22 do 26 czerwca 2020 r, zaprosimy młodzież z całej Polski na "Kierunkowskaz Kariery", czyli spotkania on-line z ekspertami, pracodawcami, pracownikami naukowymi i studentami, prezentujące kierunki studiów i uczelnie warte rekomendacji. Szczegółowy program całej kampanii - adresowany wprost do Maturzystów 2020 zawiera załączony komunikat.

Perspektywy od wielu lat wspierają system informacji edukacyjnych w Polsce. Zdajemy sobie sprawę z sytuacji, w jakiej znalazły się szkoły i maturzyści, a także z potrzeby wsparcia działań komunikacyjnych, jakie leżą po Państwa stronie w tym szczególnym okresie. Maturzyści - kandydaci na studia, mimo ograniczeń wynikających z nadzwyczajnej sytuacji spowodowanej przez epidemię COVID-19, potrzebują informacji, które pozwolą im zminimalizować przedmaturalny stres, a także zdecydować, jakie studia wybrać. Rejestracja dla zainteresowanych udziałem w realizowanym online Dniu Maturzysty rozpocznie się 1 czerwca br. na stronie https://studia.gov.pl/studia2020/ (prosimy o docelowe podlinkowanie banera z tym adresem).

Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w rozpropagowaniu tej akcji na Państwa stronie WWW i profilu FB, jeśli to możliwe, a także o przekazanie jej tegorocznym maturzystom drogą mailową. Bardzo liczymy na tak rozumianą pomoc i z góry - w imieniu maturzystów/kandydatów na studia serdecznie za nią dziękujemy.

Z wyrazami najwyższego szacunku

dr Bianka Siwińska Redaktor naczelna Miesięcznika Perspektywy