List do uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego

Drodzy Uczniowie!

Kończycie ten rok szkolny w sytuacji wyjątkowej, a dla wielu z Was niełatwej. Pandemia zmusiła wszystkich do wielu zmian: nie tylko tej polegającej na zmianie miejsca nauki. Musieliście zastąpić rzeczywiste kontakty z kolegami na wirtualne, często samotnie radzić sobie z problemami, z nauką, która nie zawsze jest łatwa, jeśli musimy zmierzyć się z nią sami. To był czas, który był sprawdzianem dla nas wszystkich; to był czas wyzwań. Wy tym wyzwaniom sprostaliście. A my bardzo to doceniamy i w tym widzimy też Waszą wielkość i dojrzałość.

Dlatego już dziś życzymy Wam nie tylko bezpiecznych wakacji, w czasie których odpoczniecie i zbierzecie siły do pracy w nowym roku szkolnym. Życzymy Wam też tego, żeby doświadczenie pandemii zapisało się w Waszym życiu jako coś, co także może nauczyć nas czegoś o sobie samym, o świecie i o ludziach – i niech będą to same dobre doświadczenia, które pomogą Wam sprostać kolejnym wydarzeniom w Waszym życiu.

Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się wszyscy w murach szkoły. Bo Budowlanka to  ludzie i relacje – a właśnie tych relacji, tych spotkań przez ostatnie trzy miesiące brakowało najbardziej... To one przecież tworzą tak znaczącą istotę bycia człowieka na ziemi... Dlatego już dziś czekamy na to jesienne spotkanie i niezmiernie cieszymy się na nie.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne