List do uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego

Drodzy Uczniowie!

            Kończycie ten rok szkolny w sytuacji wyjątkowej, a dla wielu z Was niełatwej. Pandemia zmusiła wszystkich do wielu zmian: nie tylko tej polegającej na zmianie miejsca nauki. Musieliście zastąpić rzeczywiste kontakty z kolegami na wirtualne, często samotnie radzić sobie z problemami, z nauką, która nie zawsze jest łatwa, jeśli musimy zmierzyć się z nią sami. To był czas, który był sprawdzianem dla nas wszystkich; to był czas wyzwań. Wy tym wyzwaniom sprostaliście. A my bardzo to doceniamy i w tym widzimy też Waszą wielkość i dojrzałość.

            Dlatego już dziś życzymy Wam nie tylko bezpiecznych wakacji, w czasie których odpoczniecie i zbierzecie siły do pracy w nowym roku szkolnym. Życzymy Wam też tego, żeby doświadczenie pandemii zapisało się w Waszym życiu jako coś, co także może nauczyć nas czegoś o sobie samym, o świecie i o ludziach – i niech będą to same dobre doświadczenia, które pomogą Wam sprostać kolejnym wydarzeniom w Waszym życiu.

            Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się wszyscy w murach szkoły. Bo Budowlanka to  ludzie i relacje – a właśnie tych relacji, tych spotkań przez ostatnie trzy miesiące brakowało najbardziej... To one przecież tworzą tak znaczącą istotę bycia człowieka na ziemi... Dlatego już dziś czekamy na to jesienne spotkanie i niezmiernie cieszymy się na nie.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich