List do Rodziców z okazji zakończenia roku szkolnego

Szanowni Państwo!

„Tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono” - te słynne słowa Wisławy Szymborskiej przywykliśmy interpretować najczęściej w kontekście wszelkich najtrudniejszych sytuacji – wojen i kataklizmów – a więc momentów ekstremalnych, przed którymi został postawiony człowiek i w których ujawnia się jego prawdziwa natura. Ale dziś, po trzech miesiącach nauki zdalnej, te słowa mogą dotyczyć także nas wszystkich: bowiem epidemia postawiła nas w sytuacji, jakiej dotąd nie znaliśmy. Zabierając nam model życia i edukacji, do którego byliśmy do tej pory przyzwyczajeni i który, nawet jeśli nie był idealny, to był jasny i zrozumiały, wyważyła drzwi do tego, co nieznane i nowe i kazała się z tym zmierzyć.

Za nami kolejny rok szkolny – jakże inny od poprzednich... Trzy miesiące nauki zdalnej z pewnością były niezwykle trudnym doświadczeniem dla uczniów, ale też dla Was, Drodzy Rodzice i Opiekunowie. Był to codzienny, nieustanny sprawdzian Waszego zaangażowania i cierpliwości.  To dzięki Wam Wasze dzieci i podopieczni mogli nadal się uczyć i uczestniczyć w lekcjach online. Dlatego dziękujemy za to. Dziękujemy też za Waszą obecność w życiu szkoły i niejednokrotnie okazywane wsparcie i zrozumienie dla jej działań.

Rok szkolny kończymy w sytuacji pandemii. Głęboko jednak wierzymy i mamy nadzieję, że kolejny rozpoczniemy spotkaniem wszystkich uczniów na szkolnym boisku, by następnego dnia zasiąść w szkolnych ławkach – wszyscy razem, twarzą w twarz... Szkoła to nie tylko edukacja, szkoła to przecież codzienne, bezpośrednie relacje – a tych brakuje teraz najbardziej... Dlatego życzymy Państwu nie tylko bezpiecznych wakacji i odpoczynku, ale też szczęśliwych powrotów do domu, do codzienności, do tego, co znane i zwyczajne, oraz tego, na czym przywykliśmy budować nasze życie...

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne