"Książka nas łączy"

Na całym świecie październik obchodzony jest jako MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH.

"Budowlanka" też czyta "Wesele"

5 września 2017 r. o godz. 12.00 uczniowie klasy 3 lT wraz z nauczycielami brali udział w akcji NARODOWE CZYTANIE 2017. Wydarzenie miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie spotkali się przedstawiciele najważniejszych instytucji Kędzierzyna-Koźla, dziennikarze lokalnych mediów oraz uczniowie, czytając "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.

Odjazdowy Bibliotekarz - Fotorelacja

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa złożona z szeregu przejazdów rowerowych. 2 czerwca bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów z Zespołu Szkół nr 1, Technikum Żeglugi Śródlądowej oraz I LO przejechali przez Kędzierzyn-Koźle, kierując się do Nadleśnictwa Kędzierzyn w Starej Kuźni.Tam uczestniczyli w zajęciach w Izbie Przyrodniczo-Leśnej, a następnie przejechali do Stampnicy, gdzie przy ognisku odbył się poczęstunek oraz zabawy czytelnicze. Były więc kalambury, wierszyki o bibliotece, książce i rowerze, a także chodzenie z książką na głowie. Wszyscy uczestnicy zabaw zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.Wycieczka odbyła się z inicjatywy Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich, ale przy wydatnej pomocy nauczycieli zaprzyjaźnionych szkół z Koźla oraz Pana Roberta Wencla, prezesa Klubu Sportowego Koziołek.

Pogoda dopisała, humory również, czyli wycieczkę można uznać za udaną.

Izabela Truty

Targi Książki Nad Odrą

W dniach 31.05-01.06.2017r. na kozielskim Rynku odbywają się Targi Książki Nad Odrą. Organizatorem tego wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mają możliwość zakupu książek w atrakcyjnych cenach oraz uczestnictwa w spotkaniach autorskich, warsztatach oraz koncercie pt. „Melodie z książek” Nasi uczniowie wraz z opiekunami mieli przyjemność uczestniczyć w inauguracji Targów, spotkaniu z Łukaszem Orbitowskim i Martą Fox.

Izabela Truty

"Odjazdowy Bibliotekarz" – zaproszenie na rajd rowerowy

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich oraz Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu zapraszają na rajd rowerowy w ramach ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz. Współorganizatorem akcji jest Klub Sportowy "Koziołek" w Kędzierzynie-Koźlu. Celem imprezy jest promocja czytelnictwa oraz walorów turystyczno-krajoznawczych gminy Kędzierzyn-Koźle oraz stworzenie uczestnikom warunków do czynnego wypoczynku i rekreacji.

Warsztaty tworzenia lapbooków

7 marca 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty tworzenia lapbooków. Prowadziła je Pani Bożena Stefańska – kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filia w Kędzierzynie-Koźlu. Uczestniczyli w nich chętni uczniowie, przedstawiciele klas pierwszych.

Walentynkowy karnawał z książką w tle

Dnia 10.02.2017 r. (piątek) odbędzie się w naszej szkole na długiej przerwie ZABAWA KARNAWAŁOWA. Spotykamy się o godz. 10.15 na korytarzu przy lustrze, by w barwnym korowodzie przejść do auli, gdzie wspólnie zatańczymy „belgijkę”.