Mikołaj z krainy książek

6 grudnia "Budowlankę" odwiedził Mikołaj z pięknymi asystentkami, elfem oraz... workiem książek. Oczywiście tradycyjnie były też cukierki. Asystentki z klasy 1eT dzielnie pomagały Mikołajowi. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, a Mikołaj obiecał, że wróci do nas za rok.

Mikołaj się zbliża…

Już 6 grudnia zapraszam wszystkich na WIELKI MIKOŁAJKOWY KIERMASZ. Spotkamy się o godz. 10.25 na szkolnym korytarzu. Przyjdźcie, a spotka WAS książkowy zawrót głowy ! Kiermasz będzie również do obejrzenia w bibliotece szkolnej w dniach 6-15 grudnia.

Z Mikołajowym pozdrowieniem – Wasz bibliotekarz!

"Książka nas łączy"

Na całym świecie październik obchodzony jest jako MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH.

"Budowlanka" też czyta "Wesele"

5 września 2017 r. o godz. 12.00 uczniowie klasy 3 lT wraz z nauczycielami brali udział w akcji NARODOWE CZYTANIE 2017. Wydarzenie miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie spotkali się przedstawiciele najważniejszych instytucji Kędzierzyna-Koźla, dziennikarze lokalnych mediów oraz uczniowie, czytając "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.

Odjazdowy Bibliotekarz - Fotorelacja

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa złożona z szeregu przejazdów rowerowych. 2 czerwca bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów z Zespołu Szkół nr 1, Technikum Żeglugi Śródlądowej oraz I LO przejechali przez Kędzierzyn-Koźle, kierując się do Nadleśnictwa Kędzierzyn w Starej Kuźni.Tam uczestniczyli w zajęciach w Izbie Przyrodniczo-Leśnej, a następnie przejechali do Stampnicy, gdzie przy ognisku odbył się poczęstunek oraz zabawy czytelnicze. Były więc kalambury, wierszyki o bibliotece, książce i rowerze, a także chodzenie z książką na głowie. Wszyscy uczestnicy zabaw zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.Wycieczka odbyła się z inicjatywy Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich, ale przy wydatnej pomocy nauczycieli zaprzyjaźnionych szkół z Koźla oraz Pana Roberta Wencla, prezesa Klubu Sportowego Koziołek.

Pogoda dopisała, humory również, czyli wycieczkę można uznać za udaną.

Targi Książki Nad Odrą

W dniach 31.05-01.06.2017r. na kozielskim Rynku odbywają się Targi Książki Nad Odrą. Organizatorem tego wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mają możliwość zakupu książek w atrakcyjnych cenach oraz uczestnictwa w spotkaniach autorskich, warsztatach oraz koncercie pt. „Melodie z książek” Nasi uczniowie wraz z opiekunami mieli przyjemność uczestniczyć w inauguracji Targów, spotkaniu z Łukaszem Orbitowskim i Martą Fox.

"Odjazdowy Bibliotekarz" – zaproszenie na rajd rowerowy

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich oraz Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu zapraszają na rajd rowerowy w ramach ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz. Współorganizatorem akcji jest Klub Sportowy "Koziołek" w Kędzierzynie-Koźlu. Celem imprezy jest promocja czytelnictwa oraz walorów turystyczno-krajoznawczych gminy Kędzierzyn-Koźle oraz stworzenie uczestnikom warunków do czynnego wypoczynku i rekreacji.