Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

Jak co roku w październiku nasi maturzyści wraz z nauczycielem bibliotekarzem odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Kędzierzynie-Koźlu. Celem wycieczki było zapoznanie z regulaminem i zbiorami tejże biblioteki oraz udział w lekcji bibliotecznej, prowadzonej przez jej pracowników. Tematem zajęć było sporządzanie bibliografii załącznikowej. W trakcie wizyty w Bibliotece Pedagogicznej uczniowie mieli możliwość zapisania się do niej bez ponoszenia regulaminowych kosztów.

WITAMY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W roku szkolnym 2014/2015 biblioteka będzie czynna według następującego harmonogramu:

Biblioteka czynna

Poniedziałek

730-1530

Wtorek

700-1530

Środa

700-1530

Czwartek

700-1500

Piątek

730-1530

 

 

 

 

 

Pracownicy biblioteki:

mgr Elżbieta Koterwa-Hryniewiecka

mgr Izabela Truty

Biblioteka szkolna służy uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły oraz rodzicom. Obok głównej funkcji – gromadzenia, opracowywania, udostępniania zbiorów i wszechstronnej informacji – biblioteka organizuje konkursy, wystawki i kiermasze książek. Współuczestniczy w organizowaniu imprez kulturalnych w szkole. Biblioteka posiada dostęp do INTERNETU i stanowi centrum multimedialne naszej szkoły.

We wrześniu biblioteka gościła uczniów klas pierwszych, którzy zapoznawani byli z bibliotecznym regulaminem, zakładali karty biblioteczne oraz wypożyczali pierwsze lektury.

BIBLIOTEKA ZAPRASZA !

 

OGŁOSZENIE

Uwaga!

Biblioteka szkolna organizuje quiz poświęcony polskim tradycjom.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w dniu 15 kwietnia o godz. 9.00.

Zapisy w bibliotece.

LITERACKIE WALENTYNKI

Walentynki to świetna okazja, aby z biblioteki wyjść do czytelników. W tym roku biblioteka szkolna we współpracy z Samorządem Uczniowskim przygotowała literackie walentynki.

PORANEK LITERACKI W BIBLIOTECE

Dnia 21 października odbył się „Poranek Literacki”, dotyczący Juliana Tuwima i jego twórczości. Montaż literacko – informacyjny przedstawili uczniowie kl. 4 lT. 

FRASZKA O SZKOLE

Konkurs na fraszkę o szkole, organizowany przez bibliotekę szkolną wraz z polonistkami, został rozstrzygnięty. Wygrała Michalina Majnusz – uczennica klasy 3 lT. Oto tekst fraszki, która zwyciężyła w konkursie:

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich