Targi Książki Nad Odrą

W dniach 31.05-01.06.2017r. na kozielskim Rynku odbywają się Targi Książki Nad Odrą. Organizatorem tego wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mają możliwość zakupu książek w atrakcyjnych cenach oraz uczestnictwa w spotkaniach autorskich, warsztatach oraz koncercie pt. „Melodie z książek” Nasi uczniowie wraz z opiekunami mieli przyjemność uczestniczyć w inauguracji Targów, spotkaniu z Łukaszem Orbitowskim i Martą Fox.

Izabela Truty

"Odjazdowy Bibliotekarz" – zaproszenie na rajd rowerowy

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich oraz Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu zapraszają na rajd rowerowy w ramach ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz. Współorganizatorem akcji jest Klub Sportowy "Koziołek" w Kędzierzynie-Koźlu. Celem imprezy jest promocja czytelnictwa oraz walorów turystyczno-krajoznawczych gminy Kędzierzyn-Koźle oraz stworzenie uczestnikom warunków do czynnego wypoczynku i rekreacji.

Warsztaty tworzenia lapbooków

7 marca 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty tworzenia lapbooków. Prowadziła je Pani Bożena Stefańska – kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filia w Kędzierzynie-Koźlu. Uczestniczyli w nich chętni uczniowie, przedstawiciele klas pierwszych.

Walentynkowy karnawał z książką w tle

Dnia 10.02.2017 r. (piątek) odbędzie się w naszej szkole na długiej przerwie ZABAWA KARNAWAŁOWA. Spotykamy się o godz. 10.15 na korytarzu przy lustrze, by w barwnym korowodzie przejść do auli, gdzie wspólnie zatańczymy „belgijkę”.

Relacja z akcji “MORSOWANIE I CZYTANIE”

“Gdy MORSY w Koźlu czytają,
lody w Odrze pękają
Następuje poruszenie,
czyżby to czytelnicze natchnienie?
Czyta duży, czyta mały
dla MORSÓW to powód do chwały
MORSOWANIE I CZYTANIE
dla nas wszystkich jest wskazane!”

"Morsowanie i czytanie"

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ZS nr1 weźmie udział w kolejnej niekonwencjonalnej akcji. „Odjazdowy bibliotekarz” p. Izabela Truty wraz z chętnymi uczniami poprowadzi wydarzenie czytelnicze dla tych, którzy kochają morsowanie i czytanie!

Alarm czytelniczy w ZS1

8 listopada 2016 roku, przy okazji przeprowadzenia próbnej ewakuacji, w Zespole Szkół nr 1 została zorganizowana akcja promująca czytelnictwo pt. ALARM CZYTELNICZY. Nauczyciel bibliotekarz – p. Izabela Truty zapoznała uczestników alarmu z Raportem o stanie czytelnictwa w Polsce, przygotowanym przez Bibliotekę Narodową. Zacytowała słowa  Ryszarda Kapuścińskiego, który obawiał się, że w XXI wieku powrócimy do stanu z XVIII wieku, kiedy tylko 1% ludzi czytało ksiązki. Stwierdziła ona – "W Was młodych jest nadzieja".

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich