Nowe twarze na korytarzach...

Wrzesień to dla szkoły interesujący czas, gdyż pojawiają się nowi uczniowie, ciekawe osobowości, które wzbogacają nasze środowisko. Wielu uczniów ma nietypowe zainteresowania, które chętnie zaprezentujemy, aby inspirować innych do szukania własnych pasji.

Muzyka i narciarstwo alpejskie

Rafael Kolender ma wiele pasji, największe to muzyka i sport. Rafael uwielbia grę na saksofonie, której uczy się już kilka lat. Jest członkiem Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Leśnicy, z którą odbył liczne podróże i miał możliwość grać w wielu miejscach, poznać wspaniałych ludzi.

Haft krzyżykowy

Haft krzyżykowy jest ściegiem ozdobnym cieszącym się znów wielką popularnością. Wzory wyszywane tą techniką są modne ze względu na oryginalność i unikatowość. Martin Gabor zajmuje się haftem krzyżykowym od kilku lat.

Kucharz z zacięciem aktorskim

Tomek Truty kształci się w zawodzie kucharz. Jego drugą pasją, oprócz gotowania, jest aktorstwo. Jego pierwsza, brawurowo zagrana rola, to postać Rudolfa Czerwononosego.

Dzień talentu w ZS1

"Talent ze wszystkiego może uczynić rzecz piękną"

(Mikołaj Gogol)

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego 18 lutego odbył się Dzień Talentu. W miłej atmosferze, przy świecach i słodyczach rozmawialiśmy o roli pasji w życiu człowieka. Uczniowie opowiadali o zainteresowaniach, nietuzinkowych sposobach spędzania czasu, sukcesach sportowych oraz prezentowali różne talenty: muzyczne, taneczne, plastyczne, manualne. Młodzież naszej szkoły jest wyjątkowa, o czym mogliśmy przekonać się wielokrotnie. Zimowe popołudnie w takim towarzystwie to prawdziwa przyjemność!