Ptaki, domowe pogotowie i cosplay - baśniowy świat Justyny

Kolekcjonerstwo, cosplay, sztuki walki: judo, karate, boks, szermierka i leśne wyprawy to największe pasje Justyny Kaszuby.  Pasji ma wiele, bo jest osobą ciekawą świata. Godzinami mogłaby opowiadać o różnorodności swojej kolekcji. Justyna posiada pióra różnych ptaków: orła przedniego, bociana, czapli siwej, mewy, rybitwy, pawia czy sójki. W swoich zbiorach ma nabłonek dzioba sroki złodziejki, skorupkę jaja czapli, czaszkę kawki, wylinkę węża, konika polnego, mleczny kieł lisa, łuskę żółwia czy raka jeziornego. Interesuje się również geologią, ornitologią, światem zwierząt i roślin.

Marzenia się spełnia...

"Gdy byłam dzieckiem, tata często zabierał mnie na mecze Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Uwielbiałam oglądać występy cheerleaderek i obiecałam sobie, że kiedyś do nich dołączę... Osiem lat później mogę dumnie reprezentować zespół Infiniti Zaksa Cheerleaders. Jest to dla mnie cudowne doświadczenie, ponieważ mogę robić to, co kocham – tańczyć, jednocześnie dopingując ulubioną drużynę!"

Kucharz z zacięciem aktorskim

Tomek Truty kształci się w zawodzie kucharz. Jego drugą pasją, oprócz gotowania, jest aktorstwo. Jego pierwsza, brawurowo zagrana rola, to postać Rudolfa Czerwononosego. 

Nowe twarze na korytarzach...

Wrzesień to dla szkoły interesujący czas, gdyż pojawiają się nowi uczniowie, ciekawe osobowości, które wzbogacają nasze środowisko. Wielu uczniów ma nietypowe zainteresowania, które chętnie zaprezentujemy, aby inspirować innych do szukania własnych pasji.

Muzyka i narciarstwo alpejskie

Rafael Kolender ma wiele pasji, największe to muzyka i sport. Rafael uwielbia grę na saksofonie, której uczy się już kilka lat. Jest członkiem Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Leśnicy, z którą odbył liczne podróże i miał możliwość grać w wielu miejscach, poznać wspaniałych ludzi.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich