Podsumowanie II Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Roku "Budowlanki"

11 kwietnia w auli szkoły odbyła się gala podsumowująca II Plebiscyt  na Najlepszego Sportowca Roku "Budowlanki". Tytułem Najlepszego Sportowca w sieci może poszczycić się Natalia Skomska z klasy 3 cT, która zebrała 379 lajków na facebooku szkoły. W głosowaniu głównym Plebiscytu prawie 500 uczniów oddało ponad 1300 głosów.

"Budowlanka" tenisem stołowym stoi!

W piątek 9 marca odbył się Finał Mistrzostw Województwa w tenisie stołowym drużynowym. W zawodach, które odbyły się w Nysie nasza szkoła jako jedyna reprezentowała nasz powiat. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy wygrali Mistrzostwa Powiatu.

Półfinał Województwa w tenisie stołowym indywidualnym

12 lutego na kędzierzyńskiej hali "Śródmieście" odbył się Półfinał Województwa w tenisie stołowym indywidualnym. Wśród chłopców nie miał sobie równych Michał Cież. Wszystkie swoje 4 mecze wygrał bez straty seta, w tyle pozostawiając 12 innych zawodników i w wielkim stylu wywalczył miejsce w Finale Wojewódzkim. Wśród dziewcząt poziom był bardzo wysoki, wygrała Julia Bartoszek 5 zawodniczka Mistrzostw Polski Seniorów. Drugie miejsce zajęła równie dobra uczennica Gosia Kała z ZSO Strzelce Opolskie, a na trzecim miejscu uplasowała się nasza Madzia Marek, która po fantastycznej walce wdarła się na najniższe miejsce podium. Tym samym wywalczyła awans do Mistrzostw Województwa, które odbędą się 27 marca w Nysie. Pozostałe nasze dwie zawodniczki Kasia Biegun i Julia Hampf stoczyły bój o miejsce siódme, lepsza okazała się ta druga.

Gratulujemy!

Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym indywidualnym

W czwartek 8 lutego odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym indywidualnym. Wśród dziewcząt nie miała sobie równych Magda Marek z klasy 1eT, która została Mistrzynią Powiatu. IV miejsce zajęła Kasia Biegun z klasy 3f, a tuż za nią Julia Hampf z kl. 1 eT. Wszystkie dziewczyny wywalczyły awans do Półfinału Mistrzostw Województwa. "Budowlankę" reprezentowali również Jonas Frohs i Paweł Golisz z kl. 1, a także Rafał Bażowski z 3aT sklasyfikowani na miejscach 9-14.

Brawo tenisiści stołowi!

W poniedziałek (29.01) zakończyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym drużynowym. Mecze drużynowe tenisa stołowego, polegają na rozegraniu z każdą drużyną dwóch meczów singlowych oraz meczu deblowego. Jeśli po tych 3 meczach, wynik brzmi 3:0 to mecz się kończy, jeśli natomiast 2:1, potrzebne są kolejne mecze singlowe, aż jedna z drużyn uzyska 3 pkt.

Uczniowie o szkole: