Wręczanie Certyfikatów

02 czerwca 2017 wróciła trzecia grupa młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich odbywająca praktyki zagraniczne w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro". Każdy uczestnik projektu otrzymał pamiątkowy certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności. Uczniowie podarowali partnerom niemieckim pamiątkowy kolaż zdjęć wszystkich uczestników.

Wycieczka do Muzeum Techniki i Spectrum w Berlinie

20 maja uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu przebywający na praktyce w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na start i lepsze jutro" wyjechali na wycieczkę do Muzeum Techniki i Spectrum w Berlinie. Muzeum Techniki prezentuje wszystkie wynalazki związane z fotografią, filmem, transportem, i wszelakim przemysłem. W Spectrum można zobaczyć różne samochody, telefony oraz przeprowadzić doświadczenia fizyczne. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta na Aleksanderplatz.

"Kulturalnie w Niemczech"

15 maja uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Kożlu odbywający praktykę w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro" wyjechali na wycieczkę do Berlina. Odwiedzili Muzeum figur woskowych Madame Tussauds oraz Aquarium.

Projekt "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro"

Dnia 07 maja 2017 grupa szesnastu uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich wyjechała na miesięczne praktyki w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro". Uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych będą odbywać praktyki w niemieckich restauracjach, uczyć się języka niemieckiego oraz zwiedzać Berlin.

"Warsztaty kulinarne"

Od marca 2017 uczniowie wyjeżdżający do Niemiec na praktyki  w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro" wezmą udział w zajęciach dodatkowych których celem jest zwiększenie umiejętności praktycznych z gastronomii oraz języka niemieckiego. Tematem warsztatów będą potrawy z mięs, ryb drobiu oraz mąki.

Konferencja pracodawców

22 marca 2017 odbyła się konferencja pracodawców w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu. Tematem rozmów były sprawy związane ze zmianami w szkolnictwie zawodowym i rynkiem pracy. Na konferencji koordynator projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro" pani Joanna Walichowska miała okazję zaprezentować przed pracodawcami tematykę projektu, uzyskane efekty i dalsze cele. Uczniowie uczestniczący w projekcie przygotowali poczęstunek oraz obsługiwali przyjęcie. Kolejny raz udowodnili że posiadają zdolności manualne i organizacyjne.