"Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro"- koniec projektu

8 listopada w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu w auli Zespołu Szkół odbyło się uroczyste zakończenie projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro", realizowanego w ramach programu PO WER finansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W obecności uczestników projektu, dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz przedstawicieli gimnazjum koordynator projektu p. Joanna Walichowska podsumowała wykonane działania.

"Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro"- zakończenie projektu

W Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu przez cały tydzień (od 27 listopada) będziemy obchodzić zakończenie projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro" realizowanego w ramach programu PO WER finansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Chcemy aby te dni były dla naszych uczniów szansą na przekazanie zdobytych umiejętności a dla absolwentów biorących udział w projekcie okazją na odwiedzenie szkoły.

Zapraszamy!!!

Wręczanie Certyfikatów

02 czerwca 2017 wróciła trzecia grupa młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich odbywająca praktyki zagraniczne w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro". Każdy uczestnik projektu otrzymał pamiątkowy certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności. Uczniowie podarowali partnerom niemieckim pamiątkowy kolaż zdjęć wszystkich uczestników.

Wycieczka do Muzeum Techniki i Spectrum w Berlinie

20 maja uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu przebywający na praktyce w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na start i lepsze jutro" wyjechali na wycieczkę do Muzeum Techniki i Spectrum w Berlinie. Muzeum Techniki prezentuje wszystkie wynalazki związane z fotografią, filmem, transportem, i wszelakim przemysłem. W Spectrum można zobaczyć różne samochody, telefony oraz przeprowadzić doświadczenia fizyczne. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta na Aleksanderplatz.

"Kulturalnie w Niemczech"

15 maja uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Kożlu odbywający praktykę w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro" wyjechali na wycieczkę do Berlina. Odwiedzili Muzeum figur woskowych Madame Tussauds oraz Aquarium.

Projekt "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro"

Dnia 07 maja 2017 grupa szesnastu uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich wyjechała na miesięczne praktyki w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro". Uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych będą odbywać praktyki w niemieckich restauracjach, uczyć się języka niemieckiego oraz zwiedzać Berlin.