"Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro" - 3 mobilność

Rozpoczęła się rekrutacja uczestników do trzeciej mobilności w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro" realizowanego w ramach projektu POWER finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wyjazd skierowany jest dla uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz zawodu kucharz. Komisja rekrutacyjna wybierze 16 osób które wyjadą na miesięczne praktyki do Niemiec. Warunkiem uczestnictwa są dobre oceny w nauce, bardzo dobre zachowanie i spełnienie wszystkich warunków zawartych w regulaminie. Wybrana szesnastka weźmie udział w warsztatach przygotowujących do wyjazdu z zakresu technologii gastronomicznej, języka niemieckiego i kultury Niemiec.

Wręczanie Certyfikatów Mobilności

16 grudnia grupa uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich z Kędzierzyna-Koźla przebywająca na miesięcznej praktyce w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro" otrzymała certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w projekcie. Młodzież zdobyła nowe doświadczenia zawodowe, poszerzyła znajomość języka niemieckiego i rozwinęła swoje zdolności interpersonalne.

Wycieczka do Muzeum Techniki i Muzeum figur woskowych Madame Tussauds w Berlinie

Dnia 12 i 13 grudnia uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Kożlu przebywający w Niemczech na praktykach w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro" wyjechali na wycieczkę do Muzeum Techniki i Madame Tussands. Muzeum techniki prezentuje wszystkie wynalazki, środki transportu, i rzemiosło Niemiec. Uczniowie mogli przeprowadzać różne doświadczenia fizyczne.

Szlakiem historii Berlina

Dnia 07 grudnia grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu odbywająca praktyki w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro" wyjechała na wycieczkę do Berlina. Celem wycieczki był budynek parlamentu, Centrum Unii Europejskiej, oraz szlak pamięci Muru Berlińskiego. Uczniowie zapoznali się z historią Niemiec. Punktem kulminacyjnym wycieczki był Jarmark Bożonarodzeniowy na Alexanderplatz.

Mikołajki w Bad Freienwalde

6 grudnia uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie -Koźlu odbywających praktykę w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro" odwiedził Mikołaj ze Śnieżynką. 

Aby otrzymać prezent każdy musiał wykazać się znajomością wierszyka, piosenki lub sprawnością fizyczną. 

Monitoring praktyk w ramach projektu: "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro"

W restauracjach w których uczniowie Zespołu szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich odbywają praktykę w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro" został przeprowadzony monitoring koordynatora projektu Joannę Walichowską. Koordynator sprawdzała warunki w których uczniowie odbywają praktykę i realizację programu praktyk.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich