"Warsztaty kulinarne"

Od marca 2017 uczniowie wyjeżdżający do Niemiec na praktyki  w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro" wezmą udział w zajęciach dodatkowych których celem jest zwiększenie umiejętności praktycznych z gastronomii oraz języka niemieckiego. Tematem warsztatów będą potrawy z mięs, ryb drobiu oraz mąki.

"Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro" - 3 mobilność

Rozpoczęła się rekrutacja uczestników do trzeciej mobilności w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro" realizowanego w ramach projektu POWER finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wyjazd skierowany jest dla uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz zawodu kucharz. Komisja rekrutacyjna wybierze 16 osób które wyjadą na miesięczne praktyki do Niemiec. Warunkiem uczestnictwa są dobre oceny w nauce, bardzo dobre zachowanie i spełnienie wszystkich warunków zawartych w regulaminie. Wybrana szesnastka weźmie udział w warsztatach przygotowujących do wyjazdu z zakresu technologii gastronomicznej, języka niemieckiego i kultury Niemiec.

Konferencja pracodawców

22 marca 2017 odbyła się konferencja pracodawców w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu. Tematem rozmów były sprawy związane ze zmianami w szkolnictwie zawodowym i rynkiem pracy. Na konferencji koordynator projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro" pani Joanna Walichowska miała okazję zaprezentować przed pracodawcami tematykę projektu, uzyskane efekty i dalsze cele. Uczniowie uczestniczący w projekcie przygotowali poczęstunek oraz obsługiwali przyjęcie. Kolejny raz udowodnili że posiadają zdolności manualne i organizacyjne.

Wręczanie Certyfikatów Mobilności

16 grudnia grupa uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich z Kędzierzyna-Koźla przebywająca na miesięcznej praktyce w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro" otrzymała certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w projekcie. Młodzież zdobyła nowe doświadczenia zawodowe, poszerzyła znajomość języka niemieckiego i rozwinęła swoje zdolności interpersonalne.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich