Uroczyste zakończenie roku szkoleniowego OHP w Opolu

Wśród wyróżnionych uczestników Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP znalazła się silna i liczna reprezentacja naszej szkoły. Uczniowie trzecich klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej odebrali dyplomy i statuetki za udział w ogólnopolskich konkursach organizowanych przez Komendę Główną OHP.

Zajęcia dla uczniów

W miesiącu maju obywały się w naszej szkole zajęcia pozalekcyjne dla uczniów technikum budownictwa w ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2, których tematem było: „Podstawy kosztorysowania- program komputerowy Norma PRO”. Celem tych zajęć było przygotowanie uczestników do sprawnego posługiwania się programem kosztorysowym Norma PRO w celu samodzielnego sporządzenia kosztorysów oraz zdobycia umiejętności ich czytania. Uczniowie przez pierwsze godziny zajęć  poznawali podstawowe funkcje programu, a następnie samodzielnie pracowali przy stanowiskach komputerowym wykonując kosztorysy.

Mistrzowie Szachownicy

"Możesz być dobrym szachistą, tylko jeśli kochasz tę grę"
 (B. Fisher)

2 czerwca 2017 roku odbył się TURNIEJ SZACHOWY o tytuł Mistrza Szkoły w Szachach, który zdobył Marek Komander. Wicemistrzem został Łukasz Bernet. Szczególne podziękowania i gratulacje otrzymała Mistrzyni Szkoły Magdalena Wieja, która od trzech lat wspiera szkolną drużynę szachową na turniejach międzyszkolnych. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia i instruktor szachowy pan Andrzej Klimiec, który od lat wspiera szachowe zmagania w ZS1 dobrymi radami i życzliwością.

Aneta Nawizowska

Wyjazd do laboratorium

Dnia 5 maja 2017 r. grupa uczniów biorąca udział w projekcie Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2 wraz z opiekunem Panią Melanią Wahl-Gerlich uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych odbywających się w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu.

Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia pojazdu ciężarowego na symulatorze jazdy. Kierowca pracuje  tam w identycznych warunkach, jak w kabinie prawdziwego pojazdu. Trzeba zapiąć pasy, uruchomić pojazd… Instruktor znajdujący się obok w sali wydaje komendy do kierowcy, programuje warunki jazdy i przeszkody do pokonania na drodze. Na tym właśnie symulatorze ćwiczą przyszli kierowcy samochodu ciężarowego.

Uczniowie bawili się świetnie!

Wręczanie Certyfikatów

02 czerwca 2017 wróciła trzecia grupa młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich odbywająca praktyki zagraniczne w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro". Każdy uczestnik projektu otrzymał pamiątkowy certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności. Uczniowie podarowali partnerom niemieckim pamiątkowy kolaż zdjęć wszystkich uczestników.