Wręczanie Certyfikatów

02 czerwca 2017 wróciła trzecia grupa młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich odbywająca praktyki zagraniczne w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro". Każdy uczestnik projektu otrzymał pamiątkowy certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności. Uczniowie podarowali partnerom niemieckim pamiątkowy kolaż zdjęć wszystkich uczestników.

Targi Książki Nad Odrą

W dniach 31.05-01.06.2017r. na kozielskim Rynku odbywają się Targi Książki Nad Odrą. Organizatorem tego wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mają możliwość zakupu książek w atrakcyjnych cenach oraz uczestnictwa w spotkaniach autorskich, warsztatach oraz koncercie pt. „Melodie z książek” Nasi uczniowie wraz z opiekunami mieli przyjemność uczestniczyć w inauguracji Targów, spotkaniu z Łukaszem Orbitowskim i Martą Fox.

Izabela Truty

Odjazdowy Bibliotekarz - Fotorelacja

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa złożona z szeregu przejazdów rowerowych. 2 czerwca bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów z Zespołu Szkół nr 1, Technikum Żeglugi Śródlądowej oraz I LO przejechali przez Kędzierzyn-Koźle, kierując się do Nadleśnictwa Kędzierzyn w Starej Kuźni.Tam uczestniczyli w zajęciach w Izbie Przyrodniczo-Leśnej, a następnie przejechali do Stampnicy, gdzie przy ognisku odbył się poczęstunek oraz zabawy czytelnicze. Były więc kalambury, wierszyki o bibliotece, książce i rowerze, a także chodzenie z książką na głowie. Wszyscy uczestnicy zabaw zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.Wycieczka odbyła się z inicjatywy Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich, ale przy wydatnej pomocy nauczycieli zaprzyjaźnionych szkół z Koźla oraz Pana Roberta Wencla, prezesa Klubu Sportowego Koziołek.

Pogoda dopisała, humory również, czyli wycieczkę można uznać za udaną.

Izabela Truty

Kurczak w domu i szkole nie tylko w rosole

31 maja w Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu odbyło się szkolenie dla uczniów klas gastronomicznych. Organizatorem był Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego współpracujący z Krajową Federacją Hodowców Drobiu i Producentów Jaj.

II Miejsce w „Wiosennym Grillowaniu”

Uczniowie klas gastronomicznych Zespołu Szkół nr 1 im Powstańców Śląskich w Kędzierzynie – Koźlu wzięli udział w II Turnieju „Opolska Kuchnia Smaku” organizowany przez Katedrę Biosystemów wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej. Konkurs odbył się 1 czerwca 2017 roku w Zakrzowie w LKJ Lewada, tematem przewodnim konkursu „Wiosenne grillowanie”.

Wolontariat podczas Festynu Rodzinnego nad Odrą

Dnia 27.05.2017 r. na terenie Muszli Koncertowej w Koźlu odbył się festyn rodzinny podczas którego Klub Aktywnych zaangażował się w prowadzenie animacji dla dzieci. Uczennice  naszej szkoły malowały twarze najmłodszym mieszkańcom naszego miasta, wykonywały kolorowe, fantazyjne fryzury i uczyły dzieci wykonywania dużych baniek mydlanych. Poza tym młodzież przeprowadziła gry i konkurencje sportowe dla uczestników festynu.

Beata Smutek

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich