Kurczak w domu i szkole nie tylko w rosole

31 maja w Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu odbyło się szkolenie dla uczniów klas gastronomicznych. Organizatorem był Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego współpracujący z Krajową Federacją Hodowców Drobiu i Producentów Jaj.

Wolontariat podczas Festynu Rodzinnego nad Odrą

Dnia 27.05.2017 r. na terenie Muszli Koncertowej w Koźlu odbył się festyn rodzinny podczas którego Klub Aktywnych zaangażował się w prowadzenie animacji dla dzieci. Uczennice  naszej szkoły malowały twarze najmłodszym mieszkańcom naszego miasta, wykonywały kolorowe, fantazyjne fryzury i uczyły dzieci wykonywania dużych baniek mydlanych. Poza tym młodzież przeprowadziła gry i konkurencje sportowe dla uczestników festynu.

Beata Smutek

Na boisku prezydent, radni, urzędnicy i uczniowie ZS nr 1! Piłkarskie święto na stadionie „Kuźniczka”

Przez dwa dni na stadionie Kuźniczka trwał festyn rodzinny zorganizowany przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy, urząd miasta i Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle. Najważniejszą częścią imprezy były rozgrywki piłkarskie. Wydarzenie było jednym z elementów jubileuszu 70-lecia Chemika Kędzierzyn-Koźle. Przyświecał mu szczytny cel. W trakcie festynu były zbierane pieniądze na leczenie chorej Małgosi – urodziła  się jako wcześniak. Rodzinę dziewczynki wsparł już Kędzierzyn-Koźle Terminale – inwestor w kozielskim porcie.

Sukces Uczniów Naszej Szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Budowlanym

W dniach 15-18.05.2017 r. w Pasłęku odbył się IV Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w zawodzie” w zawodach stolarz oraz murarz – tynkarz, zorganizowany przez Komendę Główną OHP.  Konkurs skierowany został do uczniów ostatnich klas szkół zawodowych. Województwo opolskie reprezentowali stolarze i murarze będący uczniami naszej szkoły: Arkadiusz Cisek i Marek Harańczyk (kl. III ej) oraz Marcin Heidrich i Damian Juraszek ( kl. III am).  Konkurs składał się z części pisemnej sprawdzającej wiedzę teoretyczną młodzieży oraz z części praktycznej. Z przyjemnością informujemy, że wśród czternastu drużyn murarsko – tynkarskich  nasi uczniowie zajęli  III miejsce w Polsce.

Szkolenie firmy Effect Vitapress

24 maja firma Effect Vitapress przeprowadziła szkolenie z obsługi i wykorzystania urządzeń wolnoobrotowych do produkcji soków. Uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych zapoznali się z właściwościami zdrowotnymi owoców i warzyw oraz produkcją soków wysokowitaminowych.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich