Szkolenie firmy Effect Vitapress

24 maja firma Effect Vitapress przeprowadziła szkolenie z obsługi i wykorzystania urządzeń wolnoobrotowych do produkcji soków. Uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych zapoznali się z właściwościami zdrowotnymi owoców i warzyw oraz produkcją soków wysokowitaminowych.

Na boisku prezydent, radni, urzędnicy i uczniowie ZS nr 1! Piłkarskie święto na stadionie „Kuźniczka”

Przez dwa dni na stadionie Kuźniczka trwał festyn rodzinny zorganizowany przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy, urząd miasta i Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle. Najważniejszą częścią imprezy były rozgrywki piłkarskie. Wydarzenie było jednym z elementów jubileuszu 70-lecia Chemika Kędzierzyn-Koźle. Przyświecał mu szczytny cel. W trakcie festynu były zbierane pieniądze na leczenie chorej Małgosi – urodziła  się jako wcześniak. Rodzinę dziewczynki wsparł już Kędzierzyn-Koźle Terminale – inwestor w kozielskim porcie.

Wycieczka do Muzeum Techniki i Spectrum w Berlinie

20 maja uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu przebywający na praktyce w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na start i lepsze jutro" wyjechali na wycieczkę do Muzeum Techniki i Spectrum w Berlinie. Muzeum Techniki prezentuje wszystkie wynalazki związane z fotografią, filmem, transportem, i wszelakim przemysłem. W Spectrum można zobaczyć różne samochody, telefony oraz przeprowadzić doświadczenia fizyczne. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta na Aleksanderplatz.

Sukces Uczniów Naszej Szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Budowlanym

W dniach 15-18.05.2017 r. w Pasłęku odbył się IV Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w zawodzie” w zawodach stolarz oraz murarz – tynkarz, zorganizowany przez Komendę Główną OHP.  Konkurs skierowany został do uczniów ostatnich klas szkół zawodowych. Województwo opolskie reprezentowali stolarze i murarze będący uczniami naszej szkoły: Arkadiusz Cisek i Marek Harańczyk (kl. III ej) oraz Marcin Heidrich i Damian Juraszek ( kl. III am).  Konkurs składał się z części pisemnej sprawdzającej wiedzę teoretyczną młodzieży oraz z części praktycznej. Z przyjemnością informujemy, że wśród czternastu drużyn murarsko – tynkarskich  nasi uczniowie zajęli  III miejsce w Polsce.

Podwójne podium

Uczennice: Jessica Skrobek, Julia Szmidt oraz Angelika Grabińska odniosły sukces w Ogólnopolskim Konkursie „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” organizowanym przez Komendę Główną Ochotniczych Hufców Pracy. Jessica wraz Julią (obie z klasy I EK) zajęły III miejsce w kategorii kucharz. Angelika ( klasa IIIF) zajęła II miejsce w zakresie znajomości przepisów prawa pracy i przepisów BHP. Gratulujemy!!!!

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich