Wycieczka do Muzeum Techniki i Spectrum w Berlinie

20 maja uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu przebywający na praktyce w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na start i lepsze jutro" wyjechali na wycieczkę do Muzeum Techniki i Spectrum w Berlinie. Muzeum Techniki prezentuje wszystkie wynalazki związane z fotografią, filmem, transportem, i wszelakim przemysłem. W Spectrum można zobaczyć różne samochody, telefony oraz przeprowadzić doświadczenia fizyczne. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta na Aleksanderplatz.

Podwójne podium

Uczennice: Jessica Skrobek, Julia Szmidt oraz Angelika Grabińska odniosły sukces w Ogólnopolskim Konkursie „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” organizowanym przez Komendę Główną Ochotniczych Hufców Pracy. Jessica wraz Julią (obie z klasy I EK) zajęły III miejsce w kategorii kucharz. Angelika ( klasa IIIF) zajęła II miejsce w zakresie znajomości przepisów prawa pracy i przepisów BHP. Gratulujemy!!!!

"Dzień Dobrych Uczynków"

Uczniowie z klasy 1at i 1lt naszej szkoły nakręcili trzy reklamówki z okazji „Dnia Dobrych Uczynków”, który dzisiaj obchodzimy.

"Kulturalnie w Niemczech"

15 maja uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Kożlu odbywający praktykę w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro" wyjechali na wycieczkę do Berlina. Odwiedzili Muzeum figur woskowych Madame Tussauds oraz Aquarium.

"Odjazdowy Bibliotekarz" – zaproszenie na rajd rowerowy

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich oraz Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu zapraszają na rajd rowerowy w ramach ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz. Współorganizatorem akcji jest Klub Sportowy "Koziołek" w Kędzierzynie-Koźlu. Celem imprezy jest promocja czytelnictwa oraz walorów turystyczno-krajoznawczych gminy Kędzierzyn-Koźle oraz stworzenie uczestnikom warunków do czynnego wypoczynku i rekreacji.

Projekt "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro"

Dnia 07 maja 2017 grupa szesnastu uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich wyjechała na miesięczne praktyki w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro". Uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych będą odbywać praktyki w niemieckich restauracjach, uczyć się języka niemieckiego oraz zwiedzać Berlin.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich