„Dzień Otwarty” w Budowlance

Ponieważ wybór szkoły to często sprawa niezwykle trudna, 26 kwietnia 2017 roku Budowlanka po raz kolejny już zorganizowała dla uczniów szkół gimnazjalnych „Dzień Otwarty”, podczas którego chętni mogli zapoznać się z ofertą kształcenia w naszej szkole. Gimnazjaliści mieli okazję dowiedzieć się nie tylko, jakie kierunki zawodowe proponuje im Zespół Szkół nr 1, ale także poznać ich specyfikę.

II Bieg Po Zdrowie

II BIEG PO ZDROWIE, którego organizatorem był Zespół Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe odbył się 22 kwietnia 2017r. W biegu głównym wzięło udział ok. 90 osób, w zawodach dla dzieci oraz w nordic walking dodatkowo 50.

Nasi kucharze znowu najlepsi!

Podczas kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu „Sprawny w zawodzie-kucharz” , organizowanego przez Wojewódzką Komendę OHP, dwa pierwsze miejsca zdobyły zespoły z Kędzierzyna-Koźla. W konkursie uczestniczyli  uczniowie kształcący się w Szkołach Zawodowych.

Podsumowanie plebiscytu

Dnia 10 kwietnia w auli szkolnej odbyła się gala podsumowująca ,,I Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Zespołu Szkół nr 1 W K-Koźlu 2017 roku”. W gali uczestniczyli Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie naszej Szkoły. W plebiscycie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. W pierwszym etapie  wychowawcy wraz z trójkami klasowymi wytypowali swoich kandydatów do Plebiscytu (było ich około 100!), następnie komisja sportu wyłoniła 16 nominowanych. Po zapoznaniu się  z nominowanymi uczniowie naszej szkoły głosowali, oddając po 3 głosy. Tak została wytypowana najlepsza 8 plebiscytu, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Prawie 600 osób oddało łącznie  1798 ważnych głosów.

W tym samym czasie na  Facebookowej stronie szkoły toczyło się głosowanie na lajki, dzięki któremu wyłoniliśmy ,,Najpopularniejszego Sportowca Szkoły w sieci”. Została nim Aleksandra Czerner z 350 lajkami.

"Czym skorupka za młodu..."

12 kwietnia Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu odwiedzili młodsi koledzy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 z Kędzierzyna-Koźla. Uczniowie wraz ze starszymi kolegami z drugiej klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w zajęciach technologii gastronomicznej, przygotowali bułeczki maślane, pizzerynki i owocowe szaszłyki. Wszyscy spisali się na "6".

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich