„Warszawski Dzień”

W dniu 21 marca 2017 roku uczniowie klas 3hdT i 3lT Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w K-Koźlu odwiedzili stolicę na zaproszenie Pana Senatora Grzegorza Peczkisa. Mieli okazję zwiedzić Polski Parlament oraz poznać jego historię i zasady funkcjonowania. Przez chwilę mogli przebywać w miejscach zarezerwowanych dla najważniejszych osób w państwie. Była to żywa lekcja historii i wiedzy o społeczeństwie. Dziękujemy Panu Senatorowi oraz Dyrekcji jego biura za przygotowanie i sfinansowanie tego wyjazdu oraz asystentce senatora Pani Anecie Strzelczyk za udzielenie fachowej pomocy i opieki na terenie parlamentu. Jesteśmy przekonani, że ten dzień zostanie przez wszystkich uczestników dobrze zapamiętany.

Warsztaty tworzenia lapbooków

7 marca 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty tworzenia lapbooków. Prowadziła je Pani Bożena Stefańska – kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filia w Kędzierzynie-Koźlu. Uczestniczyli w nich chętni uczniowie, przedstawiciele klas pierwszych.

IV Konferencja Pracodawców

W dniu 22 MARCA 2017 r. ponad 70 przedsiębiorców wzięło udział w IV Powiatowej Konferencji Pracodawców, która odbyła się w Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Celem głównym debaty było przybliżenie tematów dotyczących kształcenia młodocianych pracowników. Konferencję otworzyła starosta Małgorzata Tudaj, która objęła ją swym patronatem. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele zakładów pracy, zaproszeni goście i nauczyciele ZS nr 1.

Dzień św. Patryka

17 marca w ZS1 był obchodzony Dzień św. Patryka. To święto cieszy się dużą popularnością w tradycji anglosaskiej i chcieliśmy pokazać namiastkę tego święta naszym uczniom. Poprzedzając to wydarzenie nauczyciele języka angielskiego wcześniej przeprowadzali z klasami lekcje kulturowe na temat tradycji Dnia św. Patryka.

VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty

Dzisiaj, tj. 23 marca 2017 r. odbył się w Zespole Szkół nr 1 Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Zwycięzcą w kategorii szkół ponadgimnazjalnych została Martyna Graczyk z II LO, w kategorii szkół gimnazjalnych najlepszy okazał się Kamil Pieczykolan z Publicznego Gimnazjum w Gościęcinie. Gratulujemy również uczennicy naszej szkoły - Martynie Stobrawie, która zajęła II miejsce.

"Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro" - 3 mobilność

Rozpoczęła się rekrutacja uczestników do trzeciej mobilności w ramach projektu "Dobre praktyki szansą na dobry start i lepsze jutro" realizowanego w ramach projektu POWER finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wyjazd skierowany jest dla uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz zawodu kucharz. Komisja rekrutacyjna wybierze 16 osób które wyjadą na miesięczne praktyki do Niemiec. Warunkiem uczestnictwa są dobre oceny w nauce, bardzo dobre zachowanie i spełnienie wszystkich warunków zawartych w regulaminie. Wybrana szesnastka weźmie udział w warsztatach przygotowujących do wyjazdu z zakresu technologii gastronomicznej, języka niemieckiego i kultury Niemiec.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich