Zakończenie roku szkolego

23 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny w Budowlance. Podczas uroczystego apelu, który rozpoczął się o godzinie 8:00, po raz ostatni przed wakacjami spotkaliśmy się wszyscy na boisku szkolnym. W imieniu Dyrekcji Szkoły - pani Urszula Więcek dziękowała uczniom i nauczycielom za ostatnie dziesięć miesięcy wytężonej pracy, podkreślając, że to właśnie dzięki niej szkoła jest tak dobrze postrzegana w środowisku i regionie. Po wręczeniu świadectw z wyróżnieniem oraz dyplomów za różnorodną działalność w szkolnych wydarzeniach i konkursach wszyscy udaliśmy się do sal, gdzie wychowawcy rozdali pozostałe świadectwa i pożegnali się z uczniami.

Wyjazd do laboratorium

Dnia 5 maja 2017 r. grupa uczniów biorąca udział w projekcie Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2 wraz z opiekunem Panią Melanią Wahl-Gerlich uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych odbywających się w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu.

Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia pojazdu ciężarowego na symulatorze jazdy. Kierowca pracuje  tam w identycznych warunkach, jak w kabinie prawdziwego pojazdu. Trzeba zapiąć pasy, uruchomić pojazd… Instruktor znajdujący się obok w sali wydaje komendy do kierowcy, programuje warunki jazdy i przeszkody do pokonania na drodze. Na tym właśnie symulatorze ćwiczą przyszli kierowcy samochodu ciężarowego.

Uczniowie bawili się świetnie!

Uroczyste zakończenie roku szkoleniowego OHP w Opolu

Wśród wyróżnionych uczestników Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP znalazła się silna i liczna reprezentacja naszej szkoły. Uczniowie trzecich klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej odebrali dyplomy i statuetki za udział w ogólnopolskich konkursach organizowanych przez Komendę Główną OHP.

Certyfikat

Zajęcia dla uczniów

W miesiącu maju obywały się w naszej szkole zajęcia pozalekcyjne dla uczniów technikum budownictwa w ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2, których tematem było: „Podstawy kosztorysowania- program komputerowy Norma PRO”. Celem tych zajęć było przygotowanie uczestników do sprawnego posługiwania się programem kosztorysowym Norma PRO w celu samodzielnego sporządzenia kosztorysów oraz zdobycia umiejętności ich czytania. Uczniowie przez pierwsze godziny zajęć  poznawali podstawowe funkcje programu, a następnie samodzielnie pracowali przy stanowiskach komputerowym wykonując kosztorysy.

Mistrzowie Szachownicy

"Możesz być dobrym szachistą, tylko jeśli kochasz tę grę"
 (B. Fisher)

2 czerwca 2017 roku odbył się TURNIEJ SZACHOWY o tytuł Mistrza Szkoły w Szachach, który zdobył Marek Komander. Wicemistrzem został Łukasz Bernet. Szczególne podziękowania i gratulacje otrzymała Mistrzyni Szkoły Magdalena Wieja, która od trzech lat wspiera szkolną drużynę szachową na turniejach międzyszkolnych. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia i instruktor szachowy pan Andrzej Klimiec, który od lat wspiera szachowe zmagania w ZS1 dobrymi radami i życzliwością.

Aneta Nawizowska

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich