„Dzień Przedsiębiorczości”

26 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy pierwszej technikum ekonomicznego brali udział w ogólnopolskim projekcie "Dzień przedsiębiorczości", którego organizatorem jest Młodzieżowa Fundacja Przedsiębiorczości .

Zwycięzcy II etapu konkursu „Igrzyska Ekonomiczne”

Znamy już zwycięzców II etapu konkursu „Igrzyska Ekonomiczne” zorganizowanego przez Koło Naukowe Ekonomistów działające przy Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego . W dalszych zmaganiach konkursowych uczestniczyć będą dwie drużyny uczniów, kształcących się w zawodzie technik ekonomista.

Zawody Okręgowe I Olimpiady Statystycznej

13 stycznia odbyły się zawody okręgowe I edycji Olimpiady Statystycznej, do której zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły: Beata Marks z kl.z kl.3et,Magdalena Weis z kl.4et,Rafał Kwoczała z kl.4et. W pierwszej części tych zawodów uczestnicy rozwiązywali test ,w drugiej,do której dostała się  Beata Marksodpowiadali ustnie na pytania komisji. Wszyscy uczestnicy w imieniu organizatorów i członków Komitetu Okręgowego otrzymali dyplomy.

"Potyczki księgowe" w ZS1

W dniu 28.02.2017 roku w Zespole Szkół nr 1 uczniowie klasy czwartej i trzeciej technikum ekonomicznego wzięli udział  w konkursie „Potyczki księgowe” przygotowanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział w Opolu wspólnie z Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Gen.Stefana  Roweckiego „Grota” w Opolu W etapie szkolnym uczniowie zmagali się z zadaniami testowymi dotyczącymi zasad ewidencji księgowej ,prawa bilansowego oraz innymi zagadnieniami rachunkowości. Najlepsi z nich, którzy uzyskają  najwyższe wyniki szkole wezmą udział w finale wojewódzkim w Opolu w dniu 16.03.2017r.

Spotkanie z przedstawicielem PUP

W środę 16 listopada zorganizowane zostało w naszej szkole spotkanie z panią Beatą Sekułą-Zapalską z Powiatowego Urzędu Pracy w Kędzierzynie-Koźlu. Miało ono na celu przybliżenie klasom 3aT i 3eT możliwości pomocy PUP w zakresie rozpoczynania własnej działalności gospodarczej jakie mają uczniowie po zakończeniu nauki.

Etap szkolny Olimpiady Statystycznej

Dnia 16.11.2016r. w Zespole Szkół nr 1 odbył się etap szkolny Olimpiady Statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny. Uczniowie klas 4eT, 4lT oraz 3eT po za logowaniu do aplikacji internetowej przystąpili do rozwiązywania testu. Składał się on z trzech części o różnym stopniu trudności: część I – pytania łatwe, część II – pytania średniej trudności, część III – pytania trudne. W teście występowały pytania różnego rodzaju- jednokrotnego wyboru, wielokrotnego wyboru oraz porządkowane odpowiedzi.

Uczniowie o szkole: