Bajkowo w Budowlance

8-go marca 2018 roku już po raz IX odbył się Szkolny Praktyczny Konkurs Fryzjerski, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Postacie Bajkowe”. Do konkursu przystąpiło dwanaście uczestniczek z klas Szkoły Branżowej oraz Technikum Usług Fryzjerskich. Uczennice walczyły o to, komu uda się stworzyć najciekawsza kreacje bajkową.

"Budowlanka" tenisem stołowym stoi!

W piątek 9 marca odbył się Finał Mistrzostw Województwa w tenisie stołowym drużynowym. W zawodach, które odbyły się w Nysie nasza szkoła jako jedyna reprezentowała nasz powiat. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy wygrali Mistrzostwa Powiatu.

Sukces! Zawody Okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W dniu 3 marca 2018 r. w Opolu, na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej odbyły się Zawody Okręgowe XXXI Edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do zawodów zostało zakwalifikowanych  48 uczniów z 13 szkół – techników budowlanych -  województw śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Miło nam poinformować, że świetny wynik uzyskał: Martin Gabor z klasy 4aT (6 miejsce), zdobywając już tytuł Finalisty Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych oraz prawo udziału w Finale Centralnym zaplanowanym na 12 - 14 kwietnia w Zielonej Górze.

Ważna informacja dla Absolwentów – dotyczy udziału w III Zjeździe Absolwentów ZS Nr 1

W zakładce - III Zjazd Absolwentów ZS Nr 1 - zamieszczono wstępną deklarację dotyczącą zainteresowania udziałem w Zjeździe. Wypełnienie tej deklaracji jest bardzo ważne dla organizatorów, bo pozwoli to orientacyjnie określić liczbę uczestników Zjazdu i oszacować koszty. Jest to bardzo duże przedsięwzięcie i bez Państwa pomocy będzie  wręcz niewykonalne. Jednocześnie informujemy, że aby wziąć udział w Zjeździe, trzeba będzie wypełnić deklarację udziału, która ukaże się w orientacyjnym  terminie: wrzesień 2018,  po ustaleniu wersji  uczestnictwa w Zjeździe i określeniu odpowiednio do tego zakresu kosztów. Pozdrawiamy wszystkich Absolwentów.

Komitet Organizacyjny

Konkurs „IGRZYSKA EKONOMICZNE”

W dniu 6 marca 2018 r. uczniowie klas drugich i trzecich technikum ekonomicznego uczestniczyli w V edycji konkursu „Igrzyska Ekonomiczne”. Organizatorem konkursu Igrzyska Ekonomiczne jest Koło Naukowe Ekonomistów, działające na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Opolu. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa opolskiego. Jego uczestnicy, w 2-osobowych grupach, rywalizują o wartościowe nagrody. Celem konkursu Igrzyska Ekonomiczne jest sprawdzenie i poszerzenie wiedzy uczniów w zakresie szeroko rozumianej ekonomii. Poprzez wyłanianie i nagradzanie uczestników wyróżniających się wiedzą ekonomiczną, organizatorzy konkursu pragną zachęcać do kontynuowania nauki na studiach wyższych, na kierunkach ekonomicznych oraz promować postawy przedsiębiorcze wśród młodzieży.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich