Od technika do logistyka II

Dnia 16.03.2018 odbył się w naszej szkole I etap konkursu „Od technika do logistyka II ”. Organizatorem konkursu jest Międzyuczelniane Studenckie Koło Naukowe „LogPoint” działające na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej oraz na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego. Cele konkursu to: pobudzenie zainteresowania wiedzą logistyczną uczniów szkół ponadgimnazjalnych, promowanie postaw twórczych i przedsiębiorczych oraz zachęcenie uczniów do kontynuacji nauki na kierunkach logistycznych Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego.

Wycieczka przedmiotowa do firmy EKO-OKNA S.A.

Dnia 31.01.2018 odbyła się wycieczka klas 4lT (technik logistyk) i 3mj, której celem było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem firmy EKO-OKNA S.A - producenta stolarki otworowej. Podczas pobytu uczniowie poznali historię firmy, zostali zapoznani z ofertą zatrudnienia, mieli możliwość zwiedzenia działów produkcyjnych zakładu. Zaprezentowana została technologia produkcji, nowoczesne maszyny i inne niezbędne wyposażenie.

Andrzej Wilczek

Liga Młodych Logistyków

Dnia 12.12.2017 r. drużyna uczniów z klasy 3lT brała udział w eliminacjach ogólnopolskiego konkursu - "Liga Młodych Logistyków", organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Eliminacje to krótki test wyboru oraz zadania obliczeniowe w formie online. Konkurs LML to nie tylko rywalizacja, ale również dobra zabawa, która ma na celu pobudzić wzrost zainteresowania młodzieży problemami logistyki.

Andrzej Wilczek

Warsztaty klasy 2lT w firmie FM LOGISTIC

We wtorek 28 listopada 2017 roku, uczniowie klasy 2LT, brali udział w kolejnej odsłonie projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2". Tym razem były to zajęcia warsztatowe i pokazowe w siedzibie firmy FM LOGISTIC w Olszowej. Młodzież została zapoznana ze specyfiką przedsiębiorstwa logistycznego oraz prowadzonymi w FM LOGISTIC systemami magazynowymi.

Uczniowie o szkole:

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich