Sukces! Zawody Okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W dniu 3 marca 2018 r. w Opolu, na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej odbyły się Zawody Okręgowe XXXI Edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do zawodów zostało zakwalifikowanych  48 uczniów z 13 szkół – techników budowlanych -  województw śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Miło nam poinformować, że świetny wynik uzyskał: Martin Gabor z klasy 4aT (6 miejsce), zdobywając już tytuł Finalisty Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych oraz prawo udziału w Finale Centralnym zaplanowanym na 12 - 14 kwietnia w Zielonej Górze.

Wielki sukces ucznia BUDOWLANKI

Uczeń ZS nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu Rober Domin w wojewódzkich eliminacjach Olimpiady Języka Niemieckiego zajął pierwsze miejsce w województwie. Spośród wszystkich uczestników jako jedyny uzyskał maksymalną ilość punktów.

Wyjazd klasy 3aT na Targi Budowlane do Poznania

W dniu 2.02.2018r uczniowie klasy 3aT wraz z wychowawczynią Jolantą Patyk Wandzel odwiedzili Targi Budownictwa i Architektury "BUDMA" w Poznaniu. Był to wyjazd organizowany przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu.

Wyróżnienie dla p. Jolanty Patyk-Wandzel

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Pani mgr inż. Jolanta Patyk-Wandzel w plebiscycie  organizowanym przez NTO „Nauczyciel na Medal” w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła II miejsce w powiecie!9 grudnia 2017r. Pani Profesor brała udział w uroczystości w Opolu w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji organizowanej przez NTO i odebrała gratulacje i dyplom z rąk przedstawicieli Opolskiego Kuratorium Oświaty.

Nowe możliwości dla Technika Budownictwa w ZS nr 1

W dniu 7.12.2017r. Zespół Szkół nr 1 podpisał umowę partnerską z firmą MULTISERWIS

Partnerstwo objęli patronatem Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła i Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Małgorzata Tudaj. W ramach nowo nawiązanego partnerstwa z firmą MULTISERWIS z Krapkowic uczniowie drugiej klasy technikum budownictwa rozpoczęli cykl zajęć teoretyczno-praktycznych, które mają na celu nabycie nowych umiejętności z zakresu wykonywania izolacji przemysłowych, co zwiększy ich konkurencyjność na rynku pracy. ZS nr 1 rozpoczął współpracę z firma we wrześniu 2017. Przedsiębiorstwo Multiserwis założone zostało w Warszawie pod nazwą Willich Sp. z o.o. w listopadzie 1991 roku, jako spółka joint venture ze 100% udziałem kapitału niemieckiego. Firma rozpoczęła działalność w Polsce specjalizując się w technikach izolacyjnych dla przemysłu energetycznego, chemicznego, paliwowego, cementowo - wapienniczego, spożywczego oraz budownictwa. W chwili obecnej Multiserwis zatrudnia ponad 3500 pracowników. Posiadając wykwalifikowaną kadrę inżynieryjno-techniczną oraz specjalistów w dziedzinie organizacji, nadzoru i prowadzenia budowy z powodzeniem realizuje szereg zadań w kraju i za granicą.