Ekonomiści wśród wyróżnionych

Miło nam poinformować, że aż czterech absolwentów naszej szkoły - uczennice klasy 4eT (technik ekonomista) otrzymało świadectwo z wyróżnieniem (średnia powyżej 4,75):

1. Agnieszka Laskowska - 5,24 (najwyższa średnia w szkole)
  2. Justyna Czerner - 5,16
  3. Natalia Widurska - 5,08
  4. Beata Marks - 4,76

Specjalne podziękowania oraz dyplomy wręczyła Pani Dyrektor Urszula Więcek na uroczystości pożegnania absolwentów.

Dodatkowo Justyna Czerner otrzymała promesę ufundowaną przez Wyższą Szkołę Bankową w Opolu, uprawniającą do bezpłatnych studiów na Wydziale Ekonomicznym. Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Ekonomiści Zespołu Szkół nr 1 najlepsi w województwie

15 marca 2018 roku po raz IX odbył się Wojewódzki Konkurs „Potyczki Księgowe”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oddział okręgowy w Opolu oraz Zespół szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego w Opolu.
W konkursie wzięli udział uczniowie z 7 szkół ekonomicznych  z województwa. W finale wojewódzkim naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Justyna Czerner, Agnieszka Laskowska, Dastin Kern, Patrik Hyży i Natalia Widurska, uczniowie klasy 4 technikum ekonomicznego - najlepsi księgowi wybrani w eliminacjach szkolnych. Finaliści Konkursu zmagali się z zadaniami dotyczącymi ewidencji księgowej, prawa bilansowego oraz obowiązującymi przepisami prawa podatkowego.

Poznaj swoje prawa w pracy

09 marca 2018 roku w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu odbył się wojewódzki etap konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 3eT:

Konkurs „IGRZYSKA EKONOMICZNE”

W dniu 6 marca 2018 r. uczniowie klas drugich i trzecich technikum ekonomicznego uczestniczyli w V edycji konkursu „Igrzyska Ekonomiczne”. Organizatorem konkursu Igrzyska Ekonomiczne jest Koło Naukowe Ekonomistów, działające na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Opolu. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa opolskiego. Jego uczestnicy, w 2-osobowych grupach, rywalizują o wartościowe nagrody. Celem konkursu Igrzyska Ekonomiczne jest sprawdzenie i poszerzenie wiedzy uczniów w zakresie szeroko rozumianej ekonomii. Poprzez wyłanianie i nagradzanie uczestników wyróżniających się wiedzą ekonomiczną, organizatorzy konkursu pragną zachęcać do kontynuowania nauki na studiach wyższych, na kierunkach ekonomicznych oraz promować postawy przedsiębiorcze wśród młodzieży.

Dzień Kupca

8 grudnia 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kupca. Handlowcy z klasy 3 hfT wraz z p. A. Koszmider przygotowali z tej okazji wiele atrakcji:

• Sprzedaż pysznych ciast i ciasteczek wraz z prezentacją obsługi kasy fiskalnej;
  • Quiz wiedzy handlowej, w czasie którego prawidłowe odpowiedzi nagradzano słodkim poczęstunkiem;
  • Wystawa pt. „Nowoczesne oblicza handlu”.

Dochód uzyskany podczas obchodów Dnia Kupca zostanie przeznaczony na paczki dla potrzebujących.  Handlowcy z klasy 3 hfT wykazali się dużym profesjonalizmem podczas rozmów sprzedażowych,  zadbali również o oprawę muzyczną i przedświąteczną atmosferę, ale przede wszystkim włączyli się w akcję popularyzowania wiedzy o handlu.

XIII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości

7 grudnia 2017 roku uczniowie klasy 4 Technikum Ekonomicznego brali udział w zawodach szkolnych XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Hasło tegorocznej edycji to „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia”. Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Olimpiada realizowana jest od 2005 r. i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Olimpiada Przedsiębiorczości jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Uczniowie o szkole: