Ekonomiści Zespołu Szkół nr 1 najlepsi w województwie

15 marca 2018 roku po raz IX odbył się Wojewódzki Konkurs „Potyczki Księgowe”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oddział okręgowy w Opolu oraz Zespół szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego w Opolu.
W konkursie wzięli udział uczniowie z 7 szkół ekonomicznych  z województwa. W finale wojewódzkim naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Justyna Czerner, Agnieszka Laskowska, Dastin Kern, Patrik Hyży i Natalia Widurska, uczniowie klasy 4 technikum ekonomicznego - najlepsi księgowi wybrani w eliminacjach szkolnych. Finaliści Konkursu zmagali się z zadaniami dotyczącymi ewidencji księgowej, prawa bilansowego oraz obowiązującymi przepisami prawa podatkowego.

Poznaj swoje prawa w pracy

09 marca 2018 roku w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu odbył się wojewódzki etap konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 3eT:

Konkurs „IGRZYSKA EKONOMICZNE”

W dniu 6 marca 2018 r. uczniowie klas drugich i trzecich technikum ekonomicznego uczestniczyli w V edycji konkursu „Igrzyska Ekonomiczne”. Organizatorem konkursu Igrzyska Ekonomiczne jest Koło Naukowe Ekonomistów, działające na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Opolu. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa opolskiego. Jego uczestnicy, w 2-osobowych grupach, rywalizują o wartościowe nagrody. Celem konkursu Igrzyska Ekonomiczne jest sprawdzenie i poszerzenie wiedzy uczniów w zakresie szeroko rozumianej ekonomii. Poprzez wyłanianie i nagradzanie uczestników wyróżniających się wiedzą ekonomiczną, organizatorzy konkursu pragną zachęcać do kontynuowania nauki na studiach wyższych, na kierunkach ekonomicznych oraz promować postawy przedsiębiorcze wśród młodzieży.

Dzień Kupca

8 grudnia 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kupca. Handlowcy z klasy 3 hfT wraz z p. A. Koszmider przygotowali z tej okazji wiele atrakcji:

  • Sprzedaż pysznych ciast i ciasteczek wraz z prezentacją obsługi kasy fiskalnej;
  • Quiz wiedzy handlowej, w czasie którego prawidłowe odpowiedzi nagradzano słodkim poczęstunkiem;
  • Wystawa pt. „Nowoczesne oblicza handlu”.

Dochód uzyskany podczas obchodów Dnia Kupca zostanie przeznaczony na paczki dla potrzebujących.  Handlowcy z klasy 3 hfT wykazali się dużym profesjonalizmem podczas rozmów sprzedażowych,  zadbali również o oprawę muzyczną i przedświąteczną atmosferę, ale przede wszystkim włączyli się w akcję popularyzowania wiedzy o handlu.

XIII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości

7 grudnia 2017 roku uczniowie klasy 4 Technikum Ekonomicznego brali udział w zawodach szkolnych XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Hasło tegorocznej edycji to „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia”. Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Olimpiada realizowana jest od 2005 r. i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Olimpiada Przedsiębiorczości jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

II Ogólnopolski egzamin próbny z kwalifikacji A.36

W dniach 4 i 5 grudnia 2017 roku klasa 4 Technikum Ekonomicznego brała udział w II OGÓLNOPOLSKIM EGZAMINIE PRÓBNYM z KWALIFIKACJI A.36 – Prowadzenie rachunkowości. Egzamin próbny zorganizowany został przez Zespół Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie. Autorką zadań jest Pani Barbara Mikutra-Turek.

ZS1 Partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2017

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany jest od 2008 roku w 160 krajach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

Warsztaty „ZMIANY W ZUS W 2018 ROKU”

14 listopada 2017 roku uczniowie klas technikum ekonomicznego mieli możliwość poszerzenia wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań w płatnościach składek ZUS po pierwszym stycznia 2018r. Warsztaty przeprowadziła Pani Jolanta Olejnik w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Warsztaty „JPK_VAT DLA MIKROPRZEDSIĘBIORCÓW” w ZS1

14 listopada 2017 roku odbyły się warsztaty z pracownikami Urzędu Skarbowego na temat „JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców w 2018 roku - Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT”. Warsztaty te odbyły się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Uczniowie o szkole:

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich