Bajkowo w Budowlance

8-go marca 2018 roku już po raz IX odbył się Szkolny Praktyczny Konkurs Fryzjerski, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Postacie Bajkowe”. Do konkursu przystąpiło dwanaście uczestniczek z klas Szkoły Branżowej oraz Technikum Usług Fryzjerskich. Uczennice walczyły o to, komu uda się stworzyć najciekawsza kreacje bajkową.

Warsztaty "Problemy ludzi starszych"

W dniu 27.02.2018r odbyły się warsztaty dla klas 4cT, 2cT, 3f oraz 2ek . Dotyczyły one problemów ludzi starszych. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Panią Mirosławę Szamotowicz dyrektora Zespołu Szkół Medycznych, oraz przez uczennice klasy drugiej Martynę i Gosię.

Niech żyje bal…

W tym roku już po raz kolejny podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej zorganizowali bal karnawałowy, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez zaprzyjaźnionych „sąsiadów”. Tradycją jest również , iż uczniowie klas fryzjerskich zajmują się stylizacją fryzur uczestników w/w balu. W związku z powyższym dnia 08.02.2018 r uczennice klasy 2fj tworzyły  fantazyjne upięcia oraz  wykwintne loki i koki dla uczestników balu . Wdzięczność i radość na twarzach uczestników stylizacji fryzur…bezcenna

Paczki na Kresy – finał akcji

Kolejny raz Zespół Szkół nr 1 przystąpił do akcji zbiórki żywności do paczek dla naszych rodaków na Kresach. Akcję wsparła dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, przynosząc do nas produkty. W tym roku udało nam się zrobić 22 paczki żywnościowe, które kilka dni temu dotarły do polskich kombatantów, Sybiraków i nauczycieli polskich szkół społecznych na Białorusi. Piękne chwile ze spotkań z ludźmi tam żyjącymi i obdarowanymi można było śledzić na facebookowej stronie Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn – Koźle, który jest inicjatorem i organizatorem akcji, a list z podziękowaniami także dla nas od nauczycieli Polskiej Szkoły Społecznej na pewno wzruszy każdego. Dziękujemy wszystkim za okazane serce!

Samorząd Uczniowski ZS1

„Masz jedno życie……”

Spotkanie pod tym tytułem odbyło się 13.12 2017 w auli naszej szkoły. Aspirant Mariusz Krajza z Komendy Policji w Kędzierzynie-Koźlu przedstawił młodzieży z klasy 3lT oraz 4eT prezentację oraz film na temat prowadzenia samochodów pod wpływem alkoholu oraz skutków nadmiernej prędkości na drodze. Po projekcji wywiązała się interesująca dyskusja na temat zagrożeń czyhających na młodych kierowców. Mamy nadzieję, że będą one przestrogą przed brawurowym zachowaniem za kierownicą.

Mikołajki u Brzechwy i w Domu św. Karola

Jak co roku 6 grudnia wolontariusze naszej szkoły przygotowali spotkanie ze św. Mikołajem w świetlicy Zespołu Szkół Specjalnych im J. Brzechwy. Program artystyczny zaprezentowano również podopiecznym Domu Św. Karola. Wspomnienia wspólnej zabawy ze św. Mikołajem oraz śpiewów na długo pozostaną nam w pamięci. Dzięki pięknej oprawie muzycznej udało nam się wprowadzić uczestników spotkania w świąteczny nastrój. Mikołaj rozdający łakocie z trudem rozstawał się z dziećmi. Te radosne chwile i drogocenne przeżycia są dla nas najwspanialszym prezentem.

Do zobaczenia za rok!

Mikołaj z 3lT, aniołki z 2lT i akordeonista z 3lT

Uczniowie naszej szkoły wyróżnieni podczas Gali Wolontariatu

Dnia 29 listopada w Kinie „Twierdza” w Kędzierzynie – Koźlu  odbyła się Gala Wolontariatu zorganizowana przez Fundację RIAD, w ramach projektu FIO „Wypracowanie modelu działania Lokalnego Centrum Wolontariatu w Województwie Opolskim”. Celem gali było wsparcie i  propagowanie rozwoju lokalnych grup wolontariackich w Gminie Kędzierzyn – Koźle oraz wyróżnienie najaktywniejszych wolontariuszy pracujących na rzecz osób i instytucji potrzebujących. Wśród nagrodzonych grup znalazł się także Klub Aktywnych OHP oraz działający w nim uczniowie naszej szkoły. Wyróżnieni wolontariusze to: Nicola Niewola z kl. III f, Natalia Rogos, Nicola Mędrek, Sara Nossol i Aleksandra Szot z kl. II fj.

Trwa projekt „Dbajmy o siebie – od przedszkolaka do seniora”

Dnia 24.11.2017 r. w ramach projektu „Dbajmy o siebie…” uczniowie kl. II F,  działający w Klubie Aktywnych, przeprowadzili zajęcia dla dzieci z najstarszej grupy wiekowej Publicznego Przedszkola nr 14 w Kędzierzynie – Koźlu. Pogadance dotyczącej dbania o zdrowie i higienę towarzyszyły zagadki i zabawy tematyczne oraz fryzjerski konkurs plastyczny z nagrodami.

Warsztaty Terapii Zajęciowej

W ramach współpracy z Warsztatami Terapii Zajęciowej 1 grudnia 2017r. będziemy gościć w naszej szkole  grupę uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z terapeutką P. Agnieszką Urban, która przybliży nam postać osoby niepełnosprawnej intelektualnie, jej możliwości, problemy i potrzeby.

Uczniowie o szkole: