2 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się druga edycja wojewódzkiego konkursu cukierniczego pt. „Konkurs na najlepszy tort z akcentem Wielkanocnym”. W konkursie wzięło udział sześć drużyn dwuosobowych z różnych szkół województwa opolskiego. Uczniowie za pomocą różnych technik wykonali wspaniałe torty, które oceniło jury w składzie:

1. Pani Aurelia Stępień kierownik wydziału oświaty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego
  2. Pani Sybilla Piegsa właścicielka i szefowa kuchni Zajadu Tibo w Długomiłowicach.
  3. Pani Anna Judka właścicielka firmy Tortowe Imperium- pracownia tortów artystycznych
  4. Pan Tomasz Szypuła właściciel firmy z wieloletnią tradycją, „Lodziarni pod orzechem- mistrzowskie lody naturalnie dobre” z Baborowa Mistrz Polski w lodziarstwie rzemieślniczym 2017 r. laureat wielu konkursów ogólnopolskich i zagranicznych.
  1. Pan Mateusz Kampa- zastępca szefa kuchni w Hotelu Solidaris

Jury zwracało uwagę na prezentację, pomysłowość oraz cechy organoleptyczne wykonanych tortów.

Komisja wyłoniła następujących finalistów:

I miejsce zajęli Wiktoria Żaczek i Bartosz Prymas z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich.

II miejsce zajęły Julia Lerch i Julia Myszka z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu

III miejsce zajęły Vanessa Kaizik i Weronika Piszczala z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu

Wyróżnienie zdobyli:

Anna Roj i Patrycja Roj z Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

Aleksandra Jaroń i Joanna Pigło z Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim

Anna Goły i Sara Kapica z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu

Każdy z uczestników otrzymał upominek, którego sponsorem było Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

Miłym akcentem była degustacja lodów z „Lodziarni pod orzechem- mistrzowskie lody naturalnie dobre” z Baborowa.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz dyrekcji za udział i organizację konkursu.

Uczniowie o szkole: