W dniach 01.04.2019-05.04.2019  uczniowie z  ZS nr 1 przebywali w powiecie Hohenlohe w Kűnzelsau w ramach wymiany polsko - niemieckiej. Opiekę nad nami sprawowały panie: Ewelina Kowaś, Małgorzata Huzar oraz Anna Plonka. Długa podróż zakończyła się miłym i uroczystym przywitaniem w miejscu naszego zakwaterowania. Następnego dnia (02.04.2019), zaraz po śniadaniu mieliśmy  zajęcia z naszymi niemieckimi rówieśnikami w Karoline - Breitenger - Schule w Kűnzelsau. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Następnie udaliśmy się do przepięknego miasteczka Bad Mergentheim, gdzie zwiedziliśmy między innymi zamek i zakon krzyżacki. Wieczorem odwiedziliśmy restaurację, gdzie miło spędziliśmy czas, prowadząc luźne rozmowy. Dnia 03.04.2019 zawitaliśmy do fabryki audi, gdzie każdy mógł podziwiać jak powstają samochody tej marki.   Po południu zwiedziliśmy winnicę, poznając tajniki produkcji winna. Wieczór spędziliśmy w włoskiej restauracji, rozmawiając i zacieśniając kontakty. W czwartek pojechaliśmy do Wȕrzburga. Mieliśmy okazję zobaczyć przepiękną rezydencję, która swym blaskiem zachwyciła naszych uczniów. Po południu zwiedziliśmy browar w Distelhausen, gdzie miał również miejsce nasz wieczór pożegnalny. Zakończył się on późnym wieczorem. Wspólnym rozmowom, śpiewom nie było końca. O oprawę muzyczną zadbał oczywiście nasz niezastąpiony zespól BUDOWLANKA. W piątek uświadomiliśmy sobie, że wszystko co dobre, musi się kiedyś skończyć. Ten dzień, choć krótki, także przyniósł wiele atrakcji. Spotkaliśmy się w starostwie, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat  powiatu Hohenlohe.  W ramach podziękowania za wspólnie spędzony czas otrzymaliśmy od młodzieży niemieckiej słodki poczęstunek. Po obfitym obiedzie wyruszyliśmy z uśmiechem na twarzy i miłymi wspomnieniami w drogę powrotną. Teraz będziemy kontynuować znajomość z nowymi przyjaciółmi na Facebooku i już czekamy na  ich wizytę w naszej szkole. Dziękujemy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Starostwu Powiatowemu w Kędzierzynie-Koźlu za dofinansowanie naszej wymiany.

 

Uczniowie o szkole:

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich